Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Dublin Racing Festival nebo Planeta Mullins?

Dublin Racing Festival nebo Planeta Mullins?

Ondřej Blahník rozebírá hlavní vrcholy festivalu, kde všechny čtyři Gr.1 dostihy prvního dne vyhráli svěřenci Willieho Mullinse.

Rozbory Ondřeje Blahníka

Svěřenci Willieho Mullinse vyhráli všechny čtyři Gr.1 dostihy prvního dne Dublin Racing Festivalu a je reálné, že v neděli vyhrají i zbylé tři. Jeho převaha mezi trenéry je výraznější než dřív. Přitom se nemusí jednat o favority, což bylo vidět v dostizích nováčků. Trojice jeho favoritů Gaelic Warrior, El Fabiolo a State Man má kurz pod 2:1 a zdají se být neprůstřelní. Uvažoval jsem, že bych někoho dal proti State Manovi, ale nejspíš to bude beze mě. Zřejmě si dám jen svého oblíbence Fakira D’Oudairiese v O'Driscolls Irish Whiskey Leopardstown Handicapu, který má kurz přes 13:1. Dostih ale nemám tak nastudovaný, navíc irské handicapy nedokážu tak číst, jako ty britské.

 

15:10 – Leopradstown

Ladbrokes Dublin Chase (Gr.1, 3400 m)

Loňský suverén mezi nováčky EL FABIOLO měl změřit síly s Jonbonem v Clarence House Chase, ale protože ta se neodběhla v termínu a byla následně přesunuta do Cheltenhamu, Willie Mullins dal přednost Dublin Racing Festival. Porážku Jonbona jsme viděli, u El Fabiola by to bylo ještě větší překvapení, protože zatím byl naprosto suverénní. Stájová kolegyně Dinoblue se stále zlepšuje a o Vánocích zde vyhrála Paddy's Rewards Club Chase o 7 délek před Gentleman De Mee. V dostihu tehdy v pozici favorita zklamal loni druhý z Queen Mother Champion Chase Captain Guinneas, u něhož byla po dostihu zjištěna fibrilace srdce. Henry de Bromhead však ujišťuje, že od té doby je v pořádku a všechny testy byly negativní.

STARTOVNÍ LISTINA

 

15:45 - Leopardstown

Chanelle Pharma Irish Champion Hurdle (Gr.1, 3200 m)

Nebýt Constitution Hilla, čítala by STATE MANova série deset výher. Obhájce loňského prvenství si drží kredit i v této sezóně a o Vánocích jistě vyhrál Matheson Hurdle. Willie Mullins ale před sezónou říkal, že jeho hlavní zbraní proti Constitution Hilovi by mohl být Impaire De Passe, který si loni vedl výborně mezi nováčky. Tuto sezónu však prohrál oba své starty a o Vánocích ho State Man porazil celkem jistě. Willie Mullins však říká, že jde nahoru a teď by měl pro něj být přinejmenším větším soupeřem. Kdo chce, může ho risknout 5,5:1 proti favoritovi 1,3:1. Ještě vyšší kurz má Bob Olinger. Ten byl výborným nováčkem na proutí a úspěšný byl i ve steeplech, i když Turners Novices‘ Chase v Cheletenhamu vyhrál jen díky chybě Galopin Des Champse na poslední překážce. Loňská sezóna se mu nepovedla, ale teď je opět na vítězné vlně. Naposledy lehce vyhrál Relkeel Hurdke v Cheltenhamu, ale bylo to na 4100 metrů, což je distance, kterou většinou preferoval.

STARTOVNÍ LISTINA