Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Eternity narazí v Longchamp na silnou konkurenci

Eternity narazí v Longchamp na silnou konkurenci
Eternity vítězí v Jarní ceny klisen, foto: Jana Syručková

Dvojnásobná klasická vítězka Eternity ve čtvrtek změří síly se silnou konkurencí francouzských klisen v pařížském Longchamp.

ETERNITY vyhrála s přehledem Jarní cenu klisen a byla třetí v Jarní ceně klisen, kde na chuchelské dráze již byla pro ni míle trochu delší. Po skoro dvouměsíční pauze přidala i slovenskou klasiku dokonce na 1700 metrů, kde porazila pozdějšího vítěz Slovenského derby Troop Commandera, ale tam vyloženě těžila z profilu bratislavské dráhy.

Výborný výkon podala před necelými čtyřmi týdny v německém Hannoveru, kde se účastnila Grosser Preis der Burckhardt (Listed) na 1600 metrů určené klisnám. Držela se v závěsu za pozdější lehkou vítězkou Leopoldinou a druhou příčku ztratila až těsně před cílem, když nakonec brala čtvrté peníze.

Jejím přemožitelkám se ale v dalším startu nedařilo. Všechny tři absolvovaly Listed na 1400 metrů na specifické dráze v Düsseldorfu. Nejlépe skončila čtvrtá Lips Eagle, Leopoldina po divokém průběhu v rovině z dění vycouvala a Nona skončila ještě za ní.

 

Eternity skončila čtvrtá v Listed na 1600 metrů v Hannoveru

Eternity teď narazí na mnohem silnější konkurenci. Trenér Luboš Urbánek ji posílá do Prix de Saint-Cyr (Listed) pro tříleté klisny. Výhodou je, že to bude na pro ni optimální distanci 1400 metrů. Konkurence je však hodně silná.

Hlavní favoritkou je Speak Of The Devil, která jen o nos prohrála v klasických Poule d'Essai des Pouliches, Prix de Diane ztrácela na vítěznou Fancy Blue jen 4 ½ délky, po návratu na míli byla čtvrtá v Prix Rothschild (Gr.1) a naposledy druhá v Listed v Saint-Cloud. V jejím sedle bude nedávný vítěz Prix de l’Arc de Triomphe Cristian Demuro.

Femina má z účastnic až pátý rating 44 kg, který dostala za vítězství v handicapu na 1400 metrů, ale vyhrála už start před tím a má dobrou aktuální formu.

Simeen běhá v slavných barvách Aga Khana a pojede ji Christophe Soumillon. V červnu vyhrála Listed v Chantilly, naposledy byla čtvrtá v Gr.3 na 1800 metrů.

Většina klisen nemá úplně zkušenosti s distancí 1400 metrů. Většinou spíš míle i víc. Očekává se však, že by se měl dostih odběhnout na hluboké dráze. S takovým povrchem nemá Eternity zkušenosti. Ale ani většina soupeřek. V dostihu jí pojede Martin Laube a uvidíme, jak si s náročnými podmínkami poradí. Sázková kancelář Pferdewetten ji má za největší outsiderku 30:1.

STARTOVNÍ LISTINA

Čtvrtek – 15. 10. – přímý přenos na France Galop Live (po bezplatné registarci)

(Ondřej Blahník)