Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Face Time Bourbon obhájil prvenství v Prix d'Amerique

Face Time Bourbon obhájil prvenství v Prix d

Šestiletý obhájce vítězství z loňského roku Face Time Bourbon v sulce se svým stálým jezdcem Bjornem Goopem potvrdil svou trvale vynikající výkonnost a s přehledem triumfoval i v letošním ročníku před prázdnými tribunami.

Od začátku dostihu se favorit pohyboval v přední linii, v koncovce se zařadil na druhou pozici a po rozhýbání v oblouku před cílovou rovinou již běžel nezadržitelně do cíle. Pouze druhý favorit Davidson Du Pont (J-M. Bazire) se pokusil o pronásledování, ale pouze také s přehledem uhájil druhé místo. Tím potvrdil pozice obou koní a současně i stejné pořadí jako v loňském roce. Trenér vítěze Sébastien Guarato dosáhl již čtvrtého vítězství z posledních šesti ročníků a jezdec Bjorn Goop třetího. Ten v cíli neskrýval nadšení z toho, že se před lety dostal k ježdění takového koně. Ve Švédsku je totiž zároveň i trenérem a se svými koňmi často a úspěšně startuje i ve Francii. Právě ve Švédsku by se měl vítězný tým představit i na konci května ve slavném Elitloppetu.

 

Vzpomínka na šampióna – Bold Eagle

Současný fenomén navazuje zatím na svého předchůdce, velmi populárního vítěze z let 2016-17 Bold Eagla, kterého měl v péči také stejný trenér Guarato. Svých dvou triumfů dosáhl také v pěti a šesti letech, v dalším roce pak při pokusu o další výhru byl jen těsně poražen. Pak už jeho výkonnost postupně klesala, hlavní dostih běžel ještě v roce 2019 a kariéru ukončil v tomto dostihu právě před rokem. Do konce kariéry ho provázel vždy početný fan-klub a tak nepřekvapilo, když už v tomto roce po něm byl pojmenován dostih, který následoval po tom hlavním.

 

 

(Jiří Šnajberk)