Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Father Frostovi přišla míle vhod

Father Frostovi přišla míle vhod
Father Frost s Jaromírem Šafářem poráží Lagoase v Tattersalls Mile - foto: Jana Syručková

Pro mílaře na derby dnu byla určena Tattersalls Mile (VÝSLEDEK), kde se prosadit Father Frost, který na vítězný zásah čekal déle než rok.

Dostih se nakonec obešel bez dvou aktérů. Již před dostihem byl škrtnut vítěz Velké ceny Prahy Noble Cliffs a do startovacích boxů nakonec nevstoupil ani El Loco, který měl mít na našich drahách premiéru. Svěřenec Arslagireje Šavujeva má v Německu vysoký rating 93 kg, když se tam ještě loni umísťoval v dostizích Gr.3 na distancích do 2000 metrů. V zimě se ale neslavně zúčastnil dostihů v Dubai a jeho trenér o něm říkal, že se vrátil rozlámaný. Jeho momentální kondice ale zůstala neznámou a porovnání s naší špičkou nevyšlo. Po vstupu na dráhu se totiž stal neovladatelným, s Tomášem Lukáškem obkroužil závodiště a dostihu se nezúčastnil.

FATHER FROST startoval jako tříletý v Irsku, nejlepší výkon ale dosáhl na Roayal Ascotu, kde v Gr.3 na 1400 metrů skončil devátý 4 délky od vítěze a za to obdržel známku 102 lb. U nás ze začátku také běhal na tratích do míle, kde vyhrál Cenu Jezdectví a v Bratislavě zvládl i tisícovku. Loni ale na úvod vyhrál Velkou dubnovou a jeho nejhodnotnějšími výkony byly dvě druhá místa v italských Gr.2 na tratích 1600 a 1800 metrů, když Racing Post hodnotil lépe to na míli. Naši handicapeři mu za to dali 91,5 kg. U nás zaběhl velmi dobře v EJC Millon kde skončil čtvrtý a ani stejné umístění z Velké ceny Prahy nebylo špatné. Na úvod letošní sezóny absolvoval tři starty opět v Itálii, když špatné nebylo úvodní třetí místo na 1700 metrů. V posledním startu v Gr.3 na 2000 metrů však vůbec nestačil.

Jeho domácí handicap klesl až na 82 kg. To bylo ale pořád nejvíc z účastníků, kteří na startu zbyli a on to potvrdil. Ještě před distancí se dostal na čelo a první pozici uhájil až do cíle. Vypadá to, že distance do míle jsou mu bližší a přestože se svým nejlepším formám nepřiblížil, na těchto distancích má stále co říci.

Lagoas běhal v Německu handicapy na středních tratích a k nám přišel se známkou 78 kg, což by mělo odpovídat i té naší. Na vítěze se dotáhl na délku krku a ukázal, že na naší špičku stačí. Handicaper jeho výkon ohodnotil známkou 81 kg.

Master Of Gold na úvod sezóny obhájil prvenství v Gomba Handicapu. Tady si finišem po bariéře pohoršil o jedno místo než Velké květnové.

George Bool loni vyhrál úvodní slovenskou klasiku, v dalších startech se ale dokázal umístit i v derby a St Legeru jak u nás tak v Bratislavě. Tam také absolvoval první dva starty v nové sezóně, když lepší bylo druhé místo v Ceně Scottish Riffla na 1800 metrů, kde těsně porazil Ideal Approach. Tady se postupně v rovině zlepšoval a vypadá to, že jeho doménou by měly být střední tratě.

Zock potvrdil svoji formu z Velké květnové, kde skončil třetí. Zimní favorit a třetí z Velké jarní v těžkých dostizích jako EJC Million a Velká cena Prahy na nejlepší nestačil. Stále ale ukazuje, že patří do širší mílařské špičky.

Facts And Figures je po startu hodně rychlý. V Chuchli vyhrál na 1400 metrů na kterých absolvoval i další dva starty. Míle pro něj vypadá moc dlouhá, přestože tady narazil na kvalitní konkurenci.

Orrsio ve Francii vlastní rating 27 kg, což by na naší špičku stačit nemělo. Pátý z Velké jarní ale předvedl lepší výkon než loni, kdy tu byl poslední.

Riverton loni vyhrál dvojku ve Varech, když šel z pozice. Nyní má naordinovanou aktivní taktiku, která je výhodou na mostecké dráze, kde byl druhý v Ceně jezdectví, chuchelská rovina ale pro něj byla dlouhá.

Connor je vítězem loňského Starohájského kritéria v Bratislavě, kde měl i letos z kraje sezóny světlejší moment. Tady ale byl od začátku mimo hru.

Ondřej Blahník