Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Favorita Grand National mají naše sázkovky víc než "Angláni"

Favorita Grand National mají naše sázkovky víc než "Angláni"
Britští bookmakeři

Grand National je jednou z největších sázkových událostí roku a pozadu nezůstávají obě naše největší sázkové kanceláře.

Sázková kancelář Tipsport se sázkám na dostihy věnuje čím dál, tím víc. Naopak Fortuna od náběru na dostihy v minulém roce prakticky ustoupila, když svým hráčům nabídla jen ty největší dostihové události. Mezi ně Grand National bezesporu patří, a proto na ní vypsaly kurzy obě kanceláře.

Je zajímavé, že řadu koní drží ve vyšších kurzech než sázkovky na ostrovech. To je viditelné především u favorita Tiger Roll, který se letos pokusí o obhajobu a po jeho posledních dvou vítězstvích šel jeho kurz výrazně dolů. Jeho případný úspěch by poslal většinu sázkovek do mínusu a proto ho mají maximálně 5:1, většinou však 4,5:1.

České sázkové kanceláře Tipsport a Fortuna ho ale vypsaly 6:1. Jak je vidět z množství sázek na něj nabraných u Tipsportu, je výrazně nejpopulárnější i u našich hráčů a kurz na něj už u této společnosti klesl na 5,5:1, což je ale stále víc než na ostrovech.

V lepších kurzech mají ale i řadu dalších koní. Rathvinden, který při svém jediném letošním startu vyhrál Bobbyjo Chase, se pohybuje většinou v kurzech 10 až 11:1, 13:1 si ho ale můžete zahrát jen u nás. Ve stejném kurzu je nabízen i druhý z Cheltenham Gold Cupu Anibale Fly a druhý z Ultima Handicap Chase v Cheltenhamu Vintage Clouds. V tomto kurzu se dají sehnat i v Anglii, ale většinou ho tam mají níž.

Třetí z Ultima Handicap Chase Lake View Lad je dokonce u Tipsportu nabízen 20:1, když jeho obvyklý kurz je zpravidla 15:1. Fortuna tohoto koně zatím ani vypsaného nemá.

Startovní listina čítající maximálně 40 jmen bude uzavřena až ve čtvrtek. Fortuna zatím vypsala kurzy na 23 koní, Tipsport sice na 40, ale obě sázkovky nemají v nabídce "gamble" posledních dní Joe Farell. Loňský vítěz Scottish Grand National je sice zatím dvě místa pod čarou, ale jeho kurz spadnul ze 40 na 20:1.

Tipsport nabízí zajímavé kurzy na umístění až do 5. místa, Fortuna dokonce do 8. místa. Na rozdíl od většiny kurzových sázkových kanceláří, se u nás dají hrát sázky na umístění sólo.

(Ondřej Blahník)

Přehled sázkové nabídky na Grand National u sázkovek na ostrovech (uvádějí čistý kurz - př. 10:1 je našich 11:1)