Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Do Sandownu s holkou jménem Jeremy

Ferdinand Minařík: Do Sandownu s holkou jménem Jeremy

Po vánočních svátcích nastává na ostrovech období klidu, jeden dostih se statusem Gr. 1 se ale dnes běhá v Sandownu, a Tolworth Novices´ Hurdle má tipáč vypsaný. Pojďme se tedy na něj podívat.

Sandown 4. 1. 15:25, Jeremys Flame – vítěz/1-2 @ 8/3,85:1 (tipsport), 1+1 bod

Na start Tolworth Novices´ Hurdle na dvě míle by se mělo postavit sedm začínajících proutěnkářů. Jelikož se jedná o koníky, jejichž kariéra teprve začíná, není toho až tak co psát.

Mírným favoritem je tu Fiddlerontheroof (3:1), který už tu dokázal zvítězit před necelým měsícem a má tak za jménem zkratku „CD“. Znalost dráhy se bude hodit, zvítězil též na podobné půdě jaká by měla být dnes („soft, heavy in places“). Navíc v říjnu byl druhý za výborným Thyme Hill a jeho trenérem je Colin Tizzard, který zvítězil v tomto dostihu dvakrát v posledních třech letech.

S nevelkým odstupem ho v sázkové nabídce následuje dvojice Son of Camas a Hang in There (oba 3,85:1). Prvně jmenovaný je svěřencem trenéra Hendersona, který má též v tomto dostihu skvělou statistiku (čtyři vítězství od roku 2011, naposledy ale 2015). Jeho letošní vyslanec zvítězil při debutu nad proutěnkami, tady ale půjde k teprve druhému životnímu startu. Mě se o trochu více líbí druhý zmiňovaný, který už má na kontě vítězství z Gr. 2 dostihu v Cheltenhamu. Tehdy byl trochu hektický a udával tempo, což tu ale má nejspíš v plánu i favorit. Takže ho žokej bude muset nějak usadit.

Vzhledem k tomu, že Silver Hallmark (11:1) má zatím na kontě jen „maiden“ vítězství, Calva d´Auge (12:1) by nejspíš potřeboval lepší půdu a Logan Rocks (60:1) vypadá „outclassed“, mojí volbou musí být jediná klisna v poli.

Tou je Jeremys Flame, jejíž poměrně vysoký kurz je nejspíš dán i tím, že oproti ostatním už je nejvíce prověřená. To bych řekl že v této části sezóny ale nemusí být vůbec na škodu, také má totiž nejvíce zkušeností. Navíc, i když běhala zatím jen proti klisnám, dokázala se slušně poměřit s kvalitními soupeřkami.

Na začátku listopadu byla v domovském Irsku druhá za Daylight Katie, která má na kontě dvě umístění z Gr. bumperů z jarní části sezóny. Necelé dvě délky od vítěze jí dělily i naposledy v Newbury, kde nestačila jen na 138 librami hodnocenou Floressu. Zajímavé je i to, že tehdy čtvrtá Heaven Help Us byla následně druhá v Gr. 1 v Leopardstownu.

Jeremys Flame se zatím neukázala na měkčí půdě, je to ale poměrně mohutně stavěná klisna, takže dnešní podmínky by jí měly svědčit. I když favorit tady vzbuzuje respekt, tak na ostatní by stačit měla, a v tomto kurzu musím irskou návštěvnici zkusit. Betko má kurz 1-2 @ 3,25, takže tolik asi k hodnotě. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 204 – vklady 311,5 – výběry 374,28 – roi 1,16