Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: EJC Million může být „Pěkná Masáž“

Ferdinand Minařík: EJC Million může být „Pěkná Masáž“

V sobotu je v Chuchli na programu jeden z vrcholů sezóny, den EJC. Jeden tip jsem si vybral v hlavním dostihu, nějakou „dálku“ v dalších kvalitních dostizích rámcového programu.

Protože času na sepisování mi moc nezbylo, v prvním tipu odkážu na naše videorozbory. Chtěl jsem ještě sepsat tip na Kihnu ve VC Českého turfu, tam už ale šel kurz dolů, takže zůstanu jen u EJC Middle.

VCH 22. 9. 15:45, Cape Freedom 1-4 @ 3,5:1 (tipsport), 1 bod

 

VCH 22. 9. 16:30, Beau Massagot – vítěz/1-5 @ 24/3:1 (tipsport), 1+2 body

I hlavní dostih dne, EJC Million, jsme celkem podrobně rozebrali v našem video studiu. Když jsem si to ale ještě zpětně promyslel, došlo mi, že jednoho z koní jsem trochu přehlédl. Proto musím svůj názor na koníka, jehož jméno mi google translator přeložil jako „Pěkná masáž“, trochu přehodnotit.

Když už jsem se tedy dal do psaní, zmíním se ještě o těch, na něž jsem svůj názor nezměnil. Gordon Lord Byron (2,5:1) je oprávněným favoritem a asi by vyhrát měl. I v šestnáctičlenném poli kurz na něj není až tak špatný, jak už jsem ale řekl, dá se najít i něco lepšího.

Kvalitou naše přečnívají i němečtí hosté Julio (5:1) a Shining Emerald (16:1). Ten první nemá nic moc kurz a z jeho domoviny nejsou zrovna optimistické reference, druhý zas by jistě ocenil lepší startovní číslo, aby se mohl schovat v poli.

Z našich by jim měli být největší konkurencí Henrytheaeroplane (14:1) a Mr. Right (16:1). Mě se líbí víc na této distanci neprověřený „Henry“ než chtivý „Right“, kterému už to může být dlouhé.

Právě podle těchto dvou koní, kteří jsou tu podle kurzů třetí – čtvrtou šancí dostihu jsem se dostal k tipu. Beau Massagot totiž oba dva dokázal porazit v Bratislavě v rámci Turf Gala mítinku. To bylo na trati 1200 metrů, kde zpočátku moc nestíhal tempo a pro vítězství přilétl pěknou koncovkou. Delší trať a delší cílová rovina by mu tedy měla sedět lépe a podle mě by měl před touto dvojicí skončit znova.

Jestliže tedy „Henry“ má na vítěze @ 14, tak Beau Massagot by měl mít možná @ 12, což je polovina kurzu v kterém se dá vsadit teď. Hodnota tedy jasná, zkusit musím i to, že trefí „tabuli“, když mě tady vychází okolo třetího místa. Hodně štěstí!