Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Flower Of Love již dalších úspěchů nedosáhne

Flower Of Love již dalších úspěchů nedosáhne
Flower Of Love v Pardubicích, foto: Jana Syručková

Nadějná proutěnkářka a vítězka Gran Corsa Siepi di Merano Flower Of Love bohužel podlehla zdravotním problémům.

Naše přední proutěnkářka Flower Of Love, která koncem září dosáhla významného úspěchu, když vyhrála největší italský dostih přes proutěné překážky Gran Corsa Siepi di Merano, bohužel asi dva týdny potom podlehla zdravotním problémům.

„Šlo o torzi tlustého střeva, přetočení. U tlustého střeva je nutný okamžitý zásah. Hned jak jsme to ráno po příchodu do stáje zjistili, do půl hodiny byla naložená a jeli jsme do Brna, kde byla operována. Bohužel to bylo pozdě a už se z toho nedostala,“ vysvětluje její trenér Radek Holčák.

„Je to velká škoda. Počkali jsme si na ní a ona nám to začínala vracet. Pro mě a majitele Jiřího Draga to byla taková srdcovka. Byli jsme ji spolu kupovat v Newmarketu. Byla to jeho první kobyla.“

FLOWER OF LOVE začala kariéru v Británii, kde z pěti startů vyhrála maiden a čtyřkový handicap na 2400 metrů, za což obdržela rating 81 lb. Od začátku tedy směřovala na delší distance, přestože její nejlepší polosestry, které dosáhly na black type, se uplatnili na míli. Její polobratr Road To Dubai se ale letos nadějně ukazuje na překážkách.

Po příchodu k nám to zkusila mezi vytrvaleckou špičkou v Memoriálu Vlastimila Smolíka, ale hned potom byla nasměrována na překážky, na nichž svůj druhý start proměnila v lehké vítězství v Pardubicích. Pomalu se začlenila do naší špičky. Na podzim byla třetí v Křišťálovém poháru a sezónu zakončila přesvědčivou výhrou mezi čtyřletými v Itálii.

Na starty v Itálii se zaměřila i další sezónu. Po druhém místě v Gran Corsa Siepi d’Italia koncem června se však do konce roku odmlčela. Její letošní návrat zpočátku nebyl tak působivý. V Gran Corsa Siepi d’Italia skončila až šestá, když vyhrál její stájový kolega Stuke. Začátkem září se ale již ukázala v dobré formě a s Max’s Spiritem a Piton Des Nieges prohrála v Meranu jen těsně. Ti byli jejími hlavními soupeři i v Gran Corsa Siepi di Merano. Tam jim ale nedala šanci a pod Lukášem Matuským vyhrála o 4 délky.

Je vidět, že pokud byla ve formě, dokázala podávat velmi dobré výkony a ve svých šesti letech ještě nemusela říct poslední slovo. České dostihy s ní přišli o kvalitní proutěnkářku.

KARIÉRA

 

Flower Of Love vítězí v Gran Corsa Siepi di Merano

(Ondřej Blahník)