Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Francouzské jarní klasiky s irskými favority

Francouzské jarní klasiky s irskými favority
Parislongchamp

V neděli se na centrálním pařížském závodišti Longchamp odběhnou obě mílové klasiky a v obou případech jsou zatím na čele kurzové nabídky zástupci zeleného ostrova.

15:50 Longchamp

Poule d´Essai des Poulains (2000 Guineas – G1, 1600 m)

Dlouhodobým předběžným favoritem dostihu byl vítěz Dewhurst Stakes St Mark‘s Basilica (Ioritz Mendizabal) trenéra Aidana O‘Briena, který se letos představí poprvé. Dohlášení vítěze anglických 2000 Guineas z Newmarketu Poetic Flare (Kevin Manning) ale posunulo do čela kurzové nabídky právě tohoto koně. Oba se již utkali právě ve zmíněných Dewhurst Stakes, kde Poetic Flare doběhl až desátý a zaznamenal svou dosud jedinou porážku. Z vyrovnaného pole domácích zástupců mají asi největší ambice Seliway (Christophe Soumillon) a godolphinský Parchemin (Mickael Barzalona). Pro překvapení by mohl být dosud v menších dostizích neporažený Breizh Eagle (Alex. Roussel). Z Anglie posílá trenér Watson na start Mehmento (Adam McNamara).

Verdikt: Dohlášení vítěze anglických 2000 Guineas Poetic Flare s výbornou formou má určitě svou váhu, ale dva týdny po tomto triumfu mohou být málo na zopakování. Svěřenec trenéra O‘Briena St Mark‘s Basilica může zase pocítit absenci letošního startu. Toho by mohl využít třeba zkušený Christophe Soumillon v sedle SELIWAY.

STARTOVNÍ LISTINA

Fortuna: 2,6 Poetic Flare, 3,6 St Mark's Basilica, 8 Sealiway, 10 Policy Of Truth, 11 Mehmento, Parchemin, 15 Normandy Bridge, 18 Breizh Eagle, 22 Prince Lancelot, 35 Easter, Summiter, 50 Colosseo

 

16:25 Longchamp

Poule d´Essai des Pouliches (1000 Guineas – G1, 1600 m)

Také v tomto dostihu se představí vítězka anglických 1000 Guineas Mother Earth trenéra O‘Briena tentokrát v sedle s Christophem Soumillonem. I ona je zatím v čele kurzové nabídky, i když v těsném závěsu je domácí favoritka godolphinská Philoméne (Mickael Barzalona), která už se letos představila vítězně na delší distanci. Z těsného doběhu další místní předzkoušky má asi největší šance Sweet Lady (Theo Bachelot) i její přemožitelka Silvestri (Olivier Peslier). Dobře připravená přijede určitě i svěřenkyně dalšího irského trenéra Condona Miss Amulet (Ioritz Mendizabal), která loni nezklamala ani v rámci Breeders Cup Juvenile. Z Anglie zamíří na start svěřenkyně trenéra Becketta Lullaby Moon (Gregory Benoist), která uzavřela loňskou sezónu výhrou v Chantilly.

Verdikt: Pro irskou favoritku Mother Earth může platit stejná nevýhoda v podobě příliš krátké doby na zopakování formy, takže důvěru dostává domácí PHILOMÉNE. Pro překvapení by mohla být speciálně připravovaná Miss Amulet.

STARTOVNÍ LISTINA

Fortuna: 3,3 Mother Earth, 4 Philomene, 9 Sweet Lady, 10 Miss Amulet, Lullaby Moon, 11 Reina Madre, 15 King's Harlequin, Silvestri, 17 See The Rose, 20 Rougir, Tiger Tanaka, 28 Coeursamba, 50 Kennella, Stardevote

 

(Jiří Šnajberk)