Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Francouzské klasiky i start Ponntose – rozbory dostihů

Francouzské klasiky i start Ponntose – rozbory dostihů

Jiří Šnajberk rozebírá dnešní francouzské klasické dostihy, které se odběhnou v ParisLongchamp.

Rozbory Jiřího Šnajberka

Týden po jarních klasikách v Anglii se centrálním pařížském závodišti Longchamp uskuteční jejich francouzská obdoba. Konkurence v obou kategoriích z Anglie a Irska bude ale mnohem početnější, než tomu bylo minulý víkend v Newmarketu. Zajímavostí mítinku je také účast českého Koně roku Ponntose v rámcovém sprinterském dostihu.

 

15:50 - Emirates Poule D´Essai Des Pouliches (G1, 1600 m, klisny)

Stáj Godolphin posílá na start dvě zástupkyně. Z Anglie přijíždí svěřenkyně trenéra Applebyho Romantic Style (Buick), která ale svůj letošní vítězný vstup do sezóny absolvovala na francouzské půdě v Chantilly. Francouzská zástupkyně stáje Rock´n Swing (Barzalona) si již letos vítězně vyzkoušela dráhu v Longchamp na dnešní distanci. Irskou centrálu Ballydoyle bude reprezentovat Galileova dcera Content (Moore), která končila loňskou sezónu třetím místem v Breeders Cup Fillies Turf, ale v letošní sezóně půjde o její první start. Zřejmě největší domácí šancí je dosud neporažená Louise Procter (Demuro), pro kterou zvolil realizační tým jako první start sezóny AW dráhu v Chantilly. Zajímavé bude určitě sledovat start další neporažené klisny Folgaria (Hollie Doyle), protože právě za ní se v přípravném dostihu v Newbury na těsném třetím místě prezentovala pozdější překvapivá vítězka 1000 Guineas Elmalka. O možné překvapení v tomto dostihu by se mohla třeba postarat další anglická zástupkyně Chic Colombine (Loughname), která se po loňské úspěšné sezóně letos vítězně uvedla na dalším pařížském závodišti Saint-Cloud.

STARTOVNÍ LISTINA

 

16:30 - Emirates Poule D´Essai Des Poulains (G1, 1600 m)

V tomto dostihu bude zřejmě v roli favorita irský zástupce Henry Longfellow (Moore), který ale půjde do dostihu bez letošního startu. Loni byl ve všech třech svých startech na domácí dráze v Curraghu úspěšný. Stáj tentokrát podpoří i další zástupce Diego Velasquez (Soumillon), který ale při svém posledním loňském startu zklamal a také on letos ještě nestartoval. Z domácích nadějí míří zřejmě nejvýše letos již dvakrát vítězný Ramadan (Lemaitre) úspěšného trenéra Heada, případně Beauvatier (Guyon), který za ním finišoval těsně druhý v posledním přípravném startu. O překvapení by se mohl tentokrát postarat třeba zástupce velezkušeného domácího trenéra Fabreho Supercooled (Pasquier), který už si také letos vítězně vyzkoušel zdejší dráhu a distanci.

STARTOVNÍ LISTINA

 

17:40 - Prix De Saint-Georges (G3, 1000 m)

Z našeho pohledu bude zajímavý osmý dostih v pořadí, v němž se na start postaví Kůň roku 2023 Ponntos. Do sedla se posadí jeden z nejlepších domácích žokejů současnosti Mickael Barzalona, který se pokusí navázat na triumf v tomto dostihu z roku 2022, kdy byl v sedle Ponntose legendární Frankie Dettori. V dostihu startuje jedenáct hlavně domácích koní doplněných anglickými a jedním irským zástupcem.

STARTOVNÍ LISTINA