Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Francouzský plemeník s výraznou slevou pro české chovatele

Francouzský plemeník s výraznou slevou pro české chovatele
Chemical Charge - plemeník

Francouzský chovatel nabízí plemeníka pro středoevropské chovatele za výrazně nižší cenu, než jakou má jeho oficiální připouštěcí poplatek.

Francouzský hřebčín Haras de Grandcamp má v nabídce sedm plemeníků. Výborného sprintera Dream Ahead, francouzského derby vítěz Lawmana nebo výborného dvouletka Dabirsima. Nechybí ani nám dobře známý Shamalgan.

V nabídce plemeníků je Chemical Charge, který bude na Haras de Grandcamp připouštět třetí sezónu za 3.000 €. Jeho majitel má však pro středoevropské chovatele speciální nabídku 1.000 € za březí klisnu. V případě zájmu můžou chovatelé kontaktovat Tomáše Jandu (tel. 724238217), který jim pomůže s organizací.

CHEMICAL CHARGE lehce vyhrál oba starty jako dvouletý, ale ve třech letech nestartoval. Na dráhu se vrátil až jako čtyřletý, kdy byl od začátku úspěšný na black type scéně. Sice nevyhrál, ale získal pět druhých míst v řadě. Ve čtyřech Listed a v Gr.3 na 2000 metrů v Irském Curragh.

Největších úspěchů dosáhl v pěti letech, kdy běhal na distanci 2400 metrů. Byl těsně druhý v Gr.3 v Newbury a třetí v Hardwicke Stakes (Gr.2) v Ascotu, za což dostal nejvyšší RPR 116 lb a oficiální rating 114 lb. Ten potvrdil vítězstvím v Gr.3 v Kemptonu na all-weatheru. Sezónu pak zakončil čtvrtým místem v Hong Kong Vase (Gr.1), kde na sedminásobného Gr.1 vítěze Highland Reela ztrácel 2 ¾ délky.

 

Chemical Charge získává čtvrté místo v Hong Kong Vase (Gr.1, 2400 m)  

Jeho otec Sea The Stars prohrál jen svůj debut ve dvou letech, v dalších startech již nenašel přemožitele. Ve třech letech byl absolutně suverénní a mezi jeho šesti Gr.1 triumfy nechybí 2000 Guineas, Derby nebo Prix de l’Arc de Triomphe. Velmi úspěšný je i v chovu, kde dal takové koně jako vítěze Prince Of Wales’s Stakes Crystal Oceana, fenomenálního supervytrvalec Stradivaria, Derby vítěze Harzanda, vítězku Oaks Taghroodu a mnohé další.

Chemical Charge je z velmi dobré rodiny. Prabába Weekend Suprise dala vítěze Breeders‘ Cup Classic a excelentního plemeníka A.P. Indy a vítěze Preakness Stakes Summer Squall. Matka Jakonda dala i francouzského Listed vítěze Dalgarno, bratra Chemical Charge.

PEDIGREE, KARIÉRA, RODINA

(ob)