Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

„Gamble“ dostal Larinta tam kam patří

„Gamble“ dostal Larinta tam kam patří

Největší propad kurzu proběhl v prvním pardubickém dostihu, kde se spolu poměří tříletí proutěnkáři.

Bookmaker Tipsportu vypsal původně Larinta 15:1. Tento kurz ale dlouho nevydržel a začal postupně klesat. Sázející si ho ale během dne ještě mohli vsadit v kurzu 10 a 8,5, než se odpoledne zastavil na 5,5 a druhý den otvíral na 5:1, kde setrval dosud.

Dá se říct, že od bookmakera to byla chyba. Larinto vyhrál při svém debutu ve Slušovicích, kde ho Daniel Vyhnálek vedl ofenzivní taktikou a o vítězství ho připravil až v samém závěru další debutant First Of All. To je ale polobratr výborného Arkalona. S odstupem za nimi skončil zkušenější Saint Tobias, který v předešlém startu došel zároveň se Zafirem, který pravda nosil o 1,5 kg víc. Zdá se tedy, že debut to byl kvalitní. Kurz 5:1 ho zařadil mezi šancové koně, mezi něž by měl patřit. Těch je tam ale víc.

Musíme říct, že bookmaker Tipsportu se nachází v nevýhodné situaci. Na rozdíl od zahraničí si nemůže poměřit kurzy s ostatními sázkovými kancelářemi. Fortuna a Snottip se po prvních zkušenistech z dostihů stáhly a pravděpodobně nabídnou jen Velkou pardubickou. Společnost Betino, která konečně zahájila činnost a bere sázky jen na některých závodištích, zahajuje náběr těsně před dostihy. Kurzy si tak může s Tipsportem porovnat a vyvarovat se excesů. Přesto v 90 % její nabídka stejně nedosahuje výše kurzů Tipsportu.

(Ondřej Blahník)