Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

„Gamble“ na Evžena

„Gamble“ na Evžena
Evžen s Jaroslavem Myškou - foto: Jana Syručková

Favoritem Úvodní cross country Koroka se stal nejlepší loňský čtyřletý steepler, když jeho kurz výrazně klesl.

Hlavní cross country prvního dostihového dne v Pardubicích je velmi dobře obsazena. Je zde loni třetí ve Velké pardubické Stretton a vítěz Ceny Labe Mahony. Oběma svěřencům Stanislava Popelky ale forma gradovala na podzim a možná by potřebovali i o něco delší distanci. Asi proto vzrostl kurz Strettona, který byl původně druhý favorit, na 10:1, což je momentálně stejně, jako má Mahony. Oba se ale v tuto chvíli u Tipsportu dělí o pozici třetího favorita.

Výrazně nižší kurzy totiž má dvojice soupeřů, o něž je na trhu největší zájem. Favoritem dostihu byl původně podle očekávání Ange Guardian. Svěřenec Josefa Váni měl loni výbornou sezónu. Stal se doslova králem klasifikací na Velkou pardubickou. V té první ho těsně porazil Talent, ale v červnu a září jasně zvítězil.

V samotné Velké pardubické vypadaly jeho šance ještě před poslední skokem nadějně, v cílové rovině ale nedokázal odpovědět na zrychlení soupeřů. Získal tak paradoxně nejhorší umístění ze tří účastí v našem největším krosu, přestože nebyl tak daleko, když na vítězného Tzigane Du Berlais ztrácel necelých 12 délek. Při druhém místě ve Velké 2016 byl za Charme Lookem 10 délek a o rok později na rozmáčené dráze, kdy byl pátý, ztrácel dokonce 36 1/2.

Přeci jenom vytrvalost není zcela jeho doména. Dřív běhal na kratších tratích, kde například vyhrál Prvomájovou steeplechase i Memoriál Evy Palyzové v Lysé nad Labem. Rychlost v sobě tedy má a 4500 metrů, na kterých se dostih běží, by pro něj nemusel být problém. Jeho forma by sice měla gradovat na podzim, když by měl být připravován na Velkou pardubickou, momentální kurz 3,5:1 ale vypadá zajímavě.

 

Ange Guardian při vítězství v zářijové kvalifikaci s Jiřím Kouskem, který je jeho partnerem i dnes – foto: Jana Syručková

Velké popularitě se ale těší loni nejlepší čtyřletý krosař Evžen. Ten vyhrál s přehledem všechny své tři starty včetně Ceny ČASCH, kde stejně starým soupeřům odešel na 9 délek.

Jeho talent se tedy nezapře a mohl by se prosadit i mezi špičkou starších. Porovnání má ale zatím jen se svým ročníkem a přechod mezi starší bývá obtížný. Mohl by se však ukázat ve formě již při prvním startu a na rozdíl od řady vytrvalých soupeřů, by mu délka dostihu měla vyhovovat.

Tipsport ho zkraje vytáhl v zajímavém kurzu 7:1, to však dlouho nevydrželo a spadl na 5,5:1. To by se při důvěře v jeho schopnosti ještě dalo. Nyní se ale stal favoritem a kurz 3:1 proti takhle zkušeným soupeřům moc hodnotu nemá.

Sázková kancelář Betino na pardubickém závodišti stále nebude brát sázky, proto jediným, u koho lze na dnešní dostihy sázet je Tipsport. Sázky přes mobilní aplikaci v telefonu jsou jednoduché, stačí se jenom zaregistrovat. Teď můžete získat i vstupní bonus 500 korun.

SÁZKOVÁ NABÍDKA

(Ondřej Blahník)