Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Glorious Goodwood pokračuje i s japonskou obhájkyní

Glorious Goodwood pokračuje i s japonskou obhájkyní
Deidre - foto: Petra Mikesková

Vrcholem třetího dne populárního festivalu bude především Nassau Stakes, o den později se představí v nejvíce hodnoceném dostihu sprinteři.

 

John Pearce Racing Gordon Stakes

(G3, 2400 m, 3) čtvrtek - 15.45 hod. – 4.dostih

Ještě před vrcholem dne se na klasické vytrvalecké distanci pokusí především favorit letošního derby English King (Frankie Dettori) o malou náplast za páté místo v tomto dostihu, které sice nebylo vyloženým neúspěchem, ale očekávání bylo vyšší. Také ve čtvrtek bude favoritem a potká se i se dvěma soupeři z derby, překvapivě druhým Khalifa Sat (Tom Marquand), těsně za ním pak šestý finišoval Mogul (Ryan Moore). Z dalších tří účastníků má asi největší naději uspět Al Aasy (Jim Crowley) v modrých barvách šejka Hamdana.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Qatar Nassau Stakes

(G1, 2000 m, klisny, 3+) čtvrtek - 16.15 hod. – 5.dostih

Na startu se objeví i obhájkyně trofeje z loňského roku, japonská cestovatelka Deirdre (Oisin Murphy). Ta loni šokovala výhrou v kurzu 20/1. Tak vysoký kurz letos nemá, ale favoritkou také není. O tuto roli se zřejmě podělí vítězka Prix De Diane z Chantilly irská Fancy Blue (Ryan Moore) a o rok starší Nazeef (Jim Crowley), která prohrála jen ve svém prvním životním startu a pak už následovalo jen šest triumfů v řadě. Druhá zástupkyně irské centrály trenéra O´Briena pětiletá Magic Wand (Frankie Dettori) už si vyzkoušela dostihy v mnoha zemích i kontinentech, ale jedinou výhru za poslední dva roky zaznamenala letos na domácí dráze.  Celkem by se na startu mělo sejít sedm klisen.

STARTOVNÍ LISTINA

 

King George Qatar Stakes

(G2, 1000 m, 3+) pátek - 16.15 hod. – 5.dostih

Také v tomto dostihu se na startu objeví obhájce a i letošní desetinový favorit Battaash (Jim Crowley), který zde triumfoval dokonce v posledních třech ročnících. Se svým zřejmě nejbližším soupeřem Glass Slippers (Tom Eaves) se utkal i v rámci letošního královského mítinku v Ascotu a tam byl rozdíl poměrně značný, takže větší naděje by mohl mít třeba tříletek Liberty Beach (Jason Hart) s váhovým zvýhodněním. Přesto se porážka favorita nedá příliš očekávat od jmenovaných ani od dalších čtyř soupeřů.

STARTOVNÍ LISTINA

Battaash při loňském vítězství v King George Stakes 

(Jiří Šnajberk)