Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Glorious Goodwood vyvrcholí bez diváků

Glorious Goodwood vyvrcholí bez diváků
goodwood.com

Nejzajímavějším dostihem posledního dne festivalu bude asi velmi početně obsazený Stewards´Cup. Tento den měl být v rámci pilotního programu prvním, který mělo shlédnout až 5000 diváků. Na poslední chvíli byl ale plán odložen na neurčito, takže festival skončí tak jak probíhal, tedy „za zavřenými dveřmi“.

 

Stewards´Cup

(handicap, C2, 1200 m) - 16:35 - 4. dostih

V početném poli dvaceti osmi účastníků se favorit hledá těžko. Tím kurzovým je prozatím čtyřletý Nahaarr (Tom Marquand), který si po velmi dobrém třetím místě z obdobného handicapu v Ascotu ještě vylepšil letošní bilanci výhrou v Newbury.

Z klasického ročníku má velmi dobrou formu Meraas (Joe Fanning), i když jeho letošní výhry jsou spíše z menších závodišť. Naopak letošní sezónu nezahájil podle představ Swindler (Louis Steward), ale i s ním se podle loňské formy musí počítat.

Velmi zkušené duo posílá do dostihu trenér O´Meara. Summerghand (Dan Tudhope) si po úspěšných startech v letošních handicapech vyzkoušel i start v grupové kategorii, Gulliver (Angus Villiers) pak odešel jen těsně poražen při svém posledním startu v Irsku.

Zajímavé bude určitě také sledovat, na který výkon z královského mítinku naváže Hey Jonesy (Kevin Stott). Ten byl totiž první den předposlední v handicapu na 1400 metrů, aby v poslední den opanoval Wokingham Stakes právě před zmíněným Summerghand.

Pro překvapení bych vybral svěřence v poslední době vcelku úspěšného trenéra Menuisiera Atalanta´s Boy (Thomas Greatrex). Ten zahájil letošní sezónu výhrou a těsným druhým místem, ale hlavně je dvojnásobným vítězem na zdejší dráze z loňského roku, i když šlo o dostihy nižší kategorie.

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)