Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Goodwood: Neporazitelný Baaeed

Goodwood: Neporazitelný Baaeed
Baaeed poráží Palace Piera v Queen Elizabeth II Stakes - foto Petra Mikesková

Ondřej Bahník rozebírá dnešní Sussex Stakes v Goodwoodu, kde je jednoznačným favoritem nejlepší starší mílař Baaeed.

Rozbor Ondřeje Blahníka

16:35 – Goodwood - Qatar Sussex Stakes (Gr.1, 1600 m)

Tenhle dostih bude lahůdkou festivalu a podle mě také pořádný rachot. Dráha v Goodwoodu pasuje rychlejším koním a japonský Bathrat Leon ukázal v Dubaji, jak rychlý dokáže být. Zapomeňte na jeho další starty, pokud mu Ryusei Sakai dopřeje to co v Godolphine Mile a loňských New Zealand Trophy, při síle jak se poslední dobou prosazují japonští koně na mezinárodní scéně, nedával bych mu kurz 50:1. Vždyť za ním stojí Yoshito Yahagi, který připravoval Loves Only You, Panthalassu a Lys Gracieux, kteří uspěli na Breeders‘ Cupu, v Dubaji i v Austrálii. A je mimochodem trenérem i loňského vítěze Japan Cupu Contraila.

Podle mě to bude on, kdo to napálí a rychlý Order Of Australia ho bude jen následovat, stejně jako loni v Prix du Moulin de Longchamp Novembu. Tam byl druhý o 1 ¼ délky za Baaeedem, ale přestože vyhrál BC Mile, myslím, že mu víc sedne 1400 metrů, jako minule v Curragh.

Rozhodně tito dva koně jsou zárukou rychlého tempa. BAAEED ale zatím ukazoval, že si poradí se vším. Loni tu vyhrál lehoučce o 6 dílek Gr.3 a od té doby nasbíral čtyři výhry v Gr.1, letos v Locking Stakes a Queen Anne Stakes s naprostou jistotou. Svěřenec Williama Haggase je v osmi startech neporažený a pojede ho stálý partner Jim Crowley. Nikdo nepočítá s tím, že by nepřidal další triumf, ale kurz 1,18:1 se nehodí ani do akovky.

Ani já nemůžu najít důvod, proč by Baaeed měl tentokrát prohrát, ale podle mě to tentokrát nemusí mít tak lehké jako v minulých startech. Minule mě v July Cupu dokonale zaskočila Alcohol Free. Loni vyhrála Coronation Stakes na hluboké dráze, Sussex Stakes na měkku a letos si vyhraje sprint na rychlé dráze v Newmarketu. Po první letošních startech jsem si myslel, že už je „odkecaná“, ale opět se dostala do výborné formy. V Locking Stakes se s Robem Hornbym trochu prala, v očekávaném rychlém dostihu s tím problém mít nebude. Za mě hlavní vyzývatelka Baaeeda. Kurz 1-2 mě nezajímá, dám menší sázku rovnou vítěz 11:1 a za drobák 50:1 na Bathrat Leona. Tohle pro mě není dostih o nějakých vyšších sázkách. Tou je pro mě dneska Gabynako v Galway Plate.

Ještě abych nezapomněl na Modern Gamese. Určitě výborný kůň a míle pro něj bude to pravé. Mě se ale nelíbilo právě to „šíbrování“ do francouzského derby na 2100 metrů a pak zas 1400 metrů v Prix Jean Prat.

STARTOVNÍ LISTINA