Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Hegnus nepůjde Velkou pardubickou

Hegnus nepůjde Velkou pardubickou
Hegnus s Markem Stromským vítězi první kvalifikace - foto: Jana Syručková

Předběžný spolufavorit Velké pardubické Hegnus se neobjeví na startu říjnového překážkového vrcholu.

Loni druhý ve Velké pardubické Hegnus měl velmi nadějně rozjetou letošní sezónu. Na jaře vyhrál první kvalifikaci před vítězem Velké pardubické Tzigane Du Berlais. V nedávném přípravném dostihu na 4500 metrů skončil druhý za Playerem, když udělal velkou chybu na Velkém vodním příkopu. Pro start ve Velké pardubické ale potvrdil svoji aktuální formu s tím, že na delší trati by měl podat ještě lepší výkon.

Sázková kancelář Tipsport, která hned po posledních pardubických dostizích vypsala kurzy na vítěze Velké pardubické, ho měla původně 7,5:1, ale jeho kurz postupně klesl na 4:1, čímž se s obhájcem loňského prvenství Tzigane Du Berlais stal předběžným spolufavoritem dostihu.

Dnes byl ale z nabídky stažen a po předloňském vítězi No Time To Lose Velká pardubická přichází o další výraznou postavu.

„Vyšetření ukázalo, že si v posledním dostihu natáhl úpony na kloubu. Není to nic vážného, ale potřebuje být měsíc v klidu. Teď před Velkou by určitě nemohl pracovat tak, jak by měl. Po dohodě s majitelem jsme se rozhodli, že nebudeme riskovat jeho zdraví,“ vysvětluje jeho trenér Radek Holčák.

„Úspěchu ve Velké jsme podřídili celou sezónu. Šel první kvalifikaci, aby měl měkčí půdu. Té tvrdší jme se v létě vyhnuli. Mysleli jsme na jeho zdraví, udělali jsme mu sezónu jaro - podzim, a stejně to nevyšlo. S jeho posledním startem jsem byl spokojený. Myslím, že bychom měli velkou šanci. Je to smůla, ale pro jeho další kariéru je to rozumné a může mít naději příští rok.“

Tato zpráva „zamávala“ se sázkovou nabídkou na Velkou pardubickou, když většina kurzů šancových koní klesla. Favoritem je nyní 3:1 Tzigane Du Berlais před vítězem poslední kvalifikace Talentem 4:1.

SÁZKOVÁ NABÍDKA NA VELKOU PARDUBICKOU

Loňské druhé místo Hegnuse ve Velké pardubické za Tzigane Du Berlais

(Ondřej Blahník)