Ideal Approach nestárne

Ideal Approach těsně poráží Sagara ve Veľké aprílové - foto: Zenon Kisza

Veterán Ideal Approach vyhrál první jedničkový dostih pro starší nové slovenské sezóny ve své oblíbené Bratislavě.

Bratislava

Veľká aprílová cena (1800 m, 4+)

První jedničkový dostih pro starší koně na Slovensku kopíruje jak názvem, tak propozicí naší Velkou dubnovou. Na jeho startu se sešla mezinárodní konkurence 12 soupeřů, jímž nakonec kraloval zdejší specialista.

IDEAL APPROACH dosáhl ve svých devíti letech hned z kraje sezóny dalšího úspěchu. Veterán v tréninku Luboše Urbánka získal nejvíc vítězství právě na bratislavské dráze, která svědčí jeho ofenzivní taktice. Tento dostih vyhrál již v roce 2017. V dalších letech dvakrát vyhrál Bratislavskou míli a jednu Velkou októbrovou cenu. Dokázal ale uspět i ve Velké Chuchli, kde v roce 2018 vyhrál Velkou květnovou. Loni se víc zaměřil na starty v Německu, kde vyhrál handicap o 10.000 €. Ve Velké Chuchli pak byl na podzim druhý v EJC Middle.

Přestože startoval z vnějšího boxu, Martina Havelková ho po startu nechala dojít na svou oblíbenou pozici a na protilehlé straně již vedl. V cílové rovině pak odrazil útok všech soupeřů a těsně zvítězil. Potvrdil tak dobrou formu stáje Lokotrans, která za loňskou sezónu nasbírala jen sedm vítězství, ale teď už má čtyři, všechny z Bratislavy.

Sagar je znám svojí dobrou koncovkou, proto by bratislavská dráha s kratší rovinou pro něj neměla být ideální. Využil ale startovního čísla 3 a v dostihu se držel hned za prvními koňmi. V rovině zrychloval, ale o krátkou hlavu na vítězství nedosáhl.

Palmera loni startovala třikrát u nás. Byla třetí v Letní ceně klisen a čtvrtá ve Zlatém poháru a Velké ceně českého turfu. Její optimum je tedy delší. Tady se také držela na konci pole, hezkým závěrem ale stihla třetí místo.

Centa loni vyhrála Jarnú cenu kobýl. Doma v Maďarsku pak byla třetí v mílových Imperiál Díj. Dobře odstartoval z prvního boxu, držela se Ideal Approacha, ani v rovině neslábla a skončila čtvrtá.

Arcturus ne Slovensku vyhrál trokorunu 2019 a loni u nás Velkou cenu českého turfu. Sezónu loni začal druhým místem v Lázeňské míli, takže distance neměla být problém, přesto nebyl v dostihu a skončil předposlední. Ani stáj zatím nemá pro tento výkon vysvětlení.