Ignacius Reilly míří do francouzských Listed

V těsném souboji poráží Ignacius Reilly s Janem Rájou Mr Righta a Torque Powera v Tattersalls Mile - foto: Jana Syručková

Náš přední středotraťař Ignacius Reilly bude ve středu startovat v Deaeuville, kde by chtěl navázat na letošní výkony na black type scéně.

IGNACIUS REILLY loni vyhrál Velkou jarní, letos Velkou dubnovou a Tattersalls Mile. Dařilo se mu i na francouzské black type scéně, kde podal velmi dobré výkony na Listed úrovni. Loni byl ve Vichy blízko pátý na 2400 metrů, letos se zaměřil na střední tratě.

Nejlepší výkon asi podal v Grand Prix De Compiegne na 2000 metrů, kde bojoval o umístění za suverénním Motamarrisem, který se na dráhu vracel po loňském třetím místě ve francouzském derby a v dalších startech již zamířil na grupovou scénu. Čtvrté místo získal těsně za Top Maxem, který se v dalších startech umístil ve dvou Gr.3, vyhrál dvoje Listed a nyní vlastní rating 48 kg. Ještě víc vystoupal Skyward, kterého porazil o ¾ délky, pro něhož to ale mohlo být krátké. V dalším startu vyhrál Gr.3 na 2500 metrů a před svým importem do Austrálie byl čtvrtý v Gr.2 na 2400 metrů. Za ten výkon dostal známku 51 kg.

Ani další start v Clairefontaine na 1800 metrů nebyl špatný. V dostihu šel dost zezadu, v rovině měl dobrý moment, ale v závěrečných metrech mu nejlepší odskočili.  Skončil šestý délku za někdejším Gr.1 vítězem Potemkinem, který byl v předchozím startu druhý v Gr.2 v Dortmundu a ¾ délky před Harmlessem, který bude jeho soupeřem i nyní, ale tehdy nosil o 2 kg víc.

Za očekáváním skončil až v EJC Middle, kde nastoupil v roli favorita, ale stačil jen na třetí místo za Cape Freedomem a Ideal Approachem. Matný dojem bude chtít napravit ve středu v Deauville v dalším startu v Listed, kde si poprvé vyzkouší polytrackovou dráhu

„Tattersalls Mile pro něj byla těžký dostih. Míle je na něj trochu kratší a dost si hrábnul. V EJC Middle za tři týdny šel víc aktivně než obvykle a chyběla mu bojovnost. V práci chodí výborně, ale teď je takový nervóznější. Dostih je hodně dobře obsazený, navíc velké pole. Pokud by předvedl výkon jako v Listed v Compiegne, mohl by být do pátého místa, pro mě je to ale spíš test, zda v sobě opět najde bojovnost a co mám od něj čekat další sezónu. Na all weatheru nikdy nešel, ale neměl by to být problém, číslo má také dobré, “ říká trenér Václav Luka.

Prix Lyphard na 1900 metrů ho nečeká nic jednoduchého. Proti němu nastoupí 13 soupeřů s ratingy od 40 do 48 kg. On sám vlastní handicap 44 kg. Nejvyšší známku má německý Aviateur, který letos těsně prohrál v Badener Meile (Gr.2) a v Gr.3 v Dortmundu porazil Potemkina. V Deauville startoval koncem srpna v Gr.3, kde skončil na hluboké dráze čtvrtý a naposledy na podobném povrchu pátý v Gr.3 v Miláně. Přestože oba starty byly na míli, v minulosti zaběhl i na 2000 metrů. V dostihu ale ponese 3 kg přívažek.

Favoritkou je Romancier, která stabilně běhá na distanci 2000 metrů. V červnu byla druhá v Gr.3 a v srpnu třetí v klisnám určené Prix Jean Romanet (Gr.1). V posledním startu byla druhá v Grand Prix de Fontainebleau (Listed).