Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ignacius Reilly proti grupovým koním

Ignacius Reilly proti grupovým koním
Ignacius Reilly vítězí ve Velké dubnové ceně, foto: Bohumil Křižan

Ignacius Reilly dnes v Compiegne nastoupí v Listed proti koní, kteří mají zkušenosti s grupovými dostihy.

IGNACIUS REILLY loni ve svém druhém životním startu vyhrál Velkou jarní cenu. V Českém derby stihl závěrem třetí místo a v létě zamířil do Vichy, kde nastoupil do Prix Frederic De Lagrange (Listed) na 2400 metrů. Tento dostih je u nás populární. V roce 2017 v něm byl třetí druhý z derby Felix před Stelar Speedem. Zástupce Syndikátu V3J v dostihu předvedl velmi dobrý výkon. V rovině bojoval o vítězství. V závěru ale přeci jen trochu slábl a skončil pátý. Distance 2400 metrů se ukázala nad jeho optimem. Do konce sezóny se však již na dráze neobjevil.

„Koncem srpna prodělal virózu a už se nám ho narychlo nepodařilo dát do optimální formy, proto již na podzim neběžel. Ve Vichy už se u něj projevil distanční strop, jeho optimem by měly být střední tratě 1800 až 2000 metrů, na nichž má podle mě black type úroveň,“ vysvětloval před sezónou jeho pauzu trenér Václav Luka.

Vysoké ambice potvrdil již v první letošním startu. Velká dubnová byla díky zavřeným hranicím velmi silně obsazená. Ignacius Reilly s davidem Liškou zvítězil o ½ délky před vítězem Velké ceny Prahy Torque Powerem, který má s Francií tako dobré zkušenosti, když byl loni druhý v Class 1 ve Vichy.

„Věřil jsem, že je dobrý, ale věřit v této konkurenci ve vítězství by byla až drzost. V práci každopádně chodil dobře. Dostih nebyl moc rychlý, takže byl chtivější a v jeho průběhu si neodpočinul. Průběh tedy nebyl ideální, ale dokázal se s tím vypořádat. Když vidím, co umí, tak mě zpětně o to víc mrzí výsledek derby. Jsem totiž přesvědčený, že ho s dobrým průběhem mohl vyhrát. Jeho optimum by mělo ležet na distancích od 1800 do 2000 metrů, ale nebál bych se s ním jít ani míli. Když to situace dovolí, rádi bychom s ním zamířili ven. Už mám v červnu vyhlídnuté Listed ve Francii,“ sděloval po dostihu Václav Luka.

 

Ignacius Reilly poráží ve Velké dubnové Torque Powera

Úvahy o tom, že by Ignacius Reilly mohl uspět v Listed konkurenci jsou jistě správné. Ve Francii má rating 43 kg. Jeho soupeři z loňské Prix Frederic De Lagrange byli dobří. Vítěz Pedro Cara byl následně druhý v Jockey Club Derby Invitational Stakes v newyorkském Belmot Parku a letos v únoru byl v katarském Doha třetí v bohatě dotované The Amir Trophy, kterou vyhrál French King, loňský Gr.1 vítěz v Německu a letos druhý v Gr.2 ve Francii. I další soupeři uspěli. Druhý Rayapour sice už nestartoval a byl zakoupen do Irska k Williemu Mullinsovi, třetí Lucky Lycra ale v dalším startu vyhrála Listed na 2800 metrů v Maison-Laffitte, čtvrtý Skazino se umístil ve dvou Listed na 2000 metrů a šestá No Tinc Por byla letos těsně druhá v Listed na 2000 metrů v Le Lion-d’Angers.

V dnešní Grand Prix de Compiegne na 2000 metrů se ale sejde mimořádně silná společnost. Z 10 soupeřů mají nižší rating jen dva. Ignacia Reillyho povede Alexix Badel, loni devátý v šampionátu.

Favoritem je třetí z francouzského derby Motamarris, který ale od té doby nestartoval.

Německý veterán Wai Key Star byl kdysi čtvrtý v německém derby. Loni byl druhý v Grosser Dallmayr-Preis - Bayerisches Zuchtrennen a letos třetí v Gr.2 v Baden Badenu. Ve Francii byl loni třetí v Listed.

Godolphinský Battle Of Toro se na Listed scéně pohybuje pravidelně. Loni byl dvakrát druhý, jednou třetí a čtvrtý.

Skyward loni lehce vyhrál Listed na 2400 metrů v Saint Cloud a letos byl na stejné distanci čtvrtý.

Goya Senora byl loni na 2000 metrů třetí v Gr.3 i v Listed.

STARTOVNÍ LISTINA – Racing Post

STARTOVNÍ LISTINA – France Galop

Dostih lze v 16:50 sledovat na FRANCE GALOP v LIVE po bezplatném přihlášení

Tipsport: 2,5 Motamarris, 5 Battle Of Toro, 7 Skyward, 8 Zarkallani, 8,5 Wai Key Star, 12 Top Max, 15 Goya Senora, 17 Ignacius Reilly, 20 Roc Angel, 35 King, King Platin.

(Ondřej Blahník)