Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Irish Oaks bez vítězek z Británie a Francie

Irish Oaks bez vítězek z Británie a Francie

Dnes se v Curragh odběhne Juddmonte Irish Oaks, ale bez Love a Fancy Blue, které vyhrály Oaks v Británii a Francii.

Suverénku Oaks v Epsomu Love nasměruje pravděpodobně Aidan O’Brien do Yorkshire Oaks, kde by se mohla setkat s Enable. Vítězka francouzské klasiky Fancy Blue, kterou trénuje jeho syn Donnacha, by měla jít Nassau Stakes v Goodwoodu.

Absenci hlavních zástupkyň Coomoru může využít svěřenkyně Jessicy Harrington Cayenne Peper, která pochází z rodiny Urban Sea, matky Galilea a Sea The Starse. Loni vyhrála první tři starty včetně Gr.3 na zdejší dráze. Ve Fillies‘ Mile v Newmarketu pak skončila čtvrtá hned za Love.

Letos se na dráze ukázala jen jednou, když v Pretty Polly Stakes nestačila na Magical, která i v pěti letech ukazuje vynikající kvality. Její jezdec Shane Foley o ní prohlásil, že se po tomto startu hodně zvedla a chtěl by si zpravit chuť, když mu kvůli karanténě koronaviru Covid 19 unikl start v Ascotu na vítězce Coronation Stakes Alpine Star, později druhé v Prix de Diane.

 

Cayenne Peper druhá v Pretty Polly Stakes za Magical

Aidan O’Brien bude ale mít i tak silné zastoupení. Ekipu čtyř jeho klisen povede druhá z Oaks Ennistymon. V jejím sedle bude Wayne Lordan, protože Seamie Heffernan, který s ní byl v Epsomu druhý, jezdil ještě 5. července v Chantilly, kde byl třetí v Prix de Diane. Nestihne tak nástup po 14denní karanténě. Stájová jednička Ryan Moore jezdí teď kvůli tomu v Británii.

 

Ennistymon druhá v Oaks za suverénní Love, pátá Passion

Sestra vítěze St Legeru Kew Gardense Snow šla cestou domácích předzkoušek a v Corku vyhrála na 2400 metrů, kde za sebou skoro o 3 délky nechala další z účastnic Yaxeni.

 Luburnum při svém druhém životním startu prohrála jen těsně se zkušenější Even So, pátou z Irish 1000 Guineas. Aidan O’Brien o sestře vítěze Irish 2000 Guineas Roderica O‘Connora řekl, se mu líbí, jak jde nahoru a tady může být zas o kus dál.

Silnou sestavu doplňuje Passion, která přestože byla pátá v Oaks, tady je nabízena z O’Brienova lotu v nejvyšším kurzu.

Svoji svěřenkyni tady bude mít i Joseph O’Brien. New York Girl startovala v Irish Derby z vnějšího boxu, po startu se ocitla vzadu a až v závěru stihla nevýrazné sedmé místo. V Irish 1000 Guineas ale šla mnohem lépe a bojovala s nejlepšími.

20:15 - STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipsport: 2,85 Ennistymon, 3,25 Cayenne Pepper, 6 Snow, 12 Even So, Laburnum, New York Girl, 15 Passion, 30 Yaxeni.

Fortuna: 2,8 Cayenne Pepper, 3 Ennistymon, 6 Snow, 11 Even So, 12 Laburnum, New York Girl, 15 Passion, 24 Yaxeni.

(Ondřej Blahník)