Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Irské derby tentokrát dříve než anglické

Irské derby tentokrát dříve než anglické

Ve výrazně pozměněném kalendáři nejdůležitějších dostihů na britských ostrovech se uskuteční v sobotu 27. června na závodišti Curragh další ročník Irish Derby.

V obvyklém kalendáři je vždy nejdříve na programu anglické derby a irský vrchol bývá někdy zajímavým srovnáním některých účastníků z Epsomu s širší irskou špičkou, případně i nějakým vyzyvatelem z Francie. Tentokrát se ale v dostihu poměří pouze domácí konkurence koní i jezdců. Trenér Aidan O´Brien vyhrál deset z posledních čtrnácti ročníků a také v sobotu pošle na start nejvíce koní (celkem šest), konkurenci mu kromě jiných vytvoří i oba jeho synové Joseph a Donnacha.

Irish Derby (Gr. 1, 2400 m, 3letí) 20:15

Dostih nemá vyloženého favorita. V čele kurzové nabídky jsou zatím dva svěřenci A.P.  O´Briena . Santiago se představil i na nedávném mítinku Royal Ascot, kde zvítězil na delší vzdálenosti  v Queen´s Vase a je zřejmě první volbou trenéra. Rovněž Arthur´s Kingdom zahájil letošní sezónu v Ascotu, když obsadil druhé místo na derby distanci v King Edward VII Stakes. Joseph O´Brien pošle do dostihu dosud neporaženého Crossfirehurricane, který se přes zimní starty v Dundalku prosadil i na zdejší dráze, zatím ale běžel maximálně dva kilometry. Ve stejném dostihu obsadil třetí místo Sherpa, který se v zimě přesunul od otce O´Briena do stáje dalšího syna Donnachy, který v trenérské pozici absolvuje první sezónu. Na další stáje už v boxech zbylo jen pět míst a největší nadějí je zástupce trenéra Bolgera  Fiscal Rules, který letos obsadil páté místo v Irish 2000 Guineas. V již zmíněném testu na dvoukilometrové distanci obsadil druhé místo zástupce trenérky Jessiky Harrington Gold Maze, kterému by prodloužení trati mělo prospět. Zajímavostí dostihu je i účast velmi dobré překážkové jezdkyně Rachael Blackmore v sedle největšího outsidera King Of The Throne.

V dostihu se tedy představí celkem čtrnáct hřebců a jediná klisna, v jejich sedlech bude čtrnáct vesměs domácích jezdců a již zmíněná jedna jezdkyně.

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)