Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaké šance má Ponntos v „Abbaye“?

Jaké šance má Ponntos v „Abbaye“?
Ponntos s Petram Foretem vyhrál podruhé Svatováclavskou cenu - foto Bohumil Křižan

Ondřej Blahník rozebírá šance při jeho třetím startu v Prix de l'Abbaye de Longchamp.

Rozbor Ondřeje Blahníka

17:25 – ParisLongchamp – neděle

Prix de l'Abbaye de Longchamp Longines (Gr.1, 1000 m, 350.000 €)

Ponntos půjde tenhle dostih potřetí. Poprvé to byl jeho první start v takovém elitním dostihu, šel s Milanem Zatloukalem z prvního boxu a skončil výborně šestý. Loni už nastoupil jako francouzský Gr.2 vítěz, který se neztratil mezi elitními sprintery na britské půdě. Vedl ho Frankie Dettori, ale startoval z nevýhodného sedmnáctého boxu. Proto s ním Frankie zvolil jízdu po vnější bariéře spolu s dalšími dvěma koňmi, což byl obhájce A Case Of You a přední francouzský sprinter Berneuil. Ty oba nechal za sebou, stačilo to však jen na sedmou příčku. Tentokrát opět nastupuje s plnými šancemi a má vylosovaný box č.2. Pojede ho Bajuržan Murzabajev, který ho jel již v předzkoušce, kde těsně prohrál s loni třetím Coeur De Pirre, který nakonec nepoběží.

Favoritka Highfield Princess, která ho lehce o 6 délek porazila v Goodwoodu, má box č.14. Navíc v minulém startu v Curragh zklamala. Tam vyhrál Moss Tucker, což bylo jeho druhé vítězství v řadě a vypadá v dobré formě. Ten půjde z jedenáctky, což je stejný box, jako měl loni, když byl čtvrtý. Moss Tucker bojoval v Curragh s Get Ahead. Výhodný box č.6 může zužitkovat White Lavender, která byla v King George Stakes v Goodwodu druhá a zdejší dráhu dobře zná. Loni byla v tomto dostihu těsně druhá a na jaře tu vyhrála Gr.3, i když na měkčím podkladu.

Závěr: Ponntos ukázal, že se dokáže měřit s evropskou špičkou, v posledním startu ukázal formu, zdejší dráha mu sedí a startovní box číslo 2 je ideální. Jako hodně rychlému koni by mu měla vyhovovat i rychlá dráha. Má také domluvené, že půjde do startovního boxu jako poslední, protože dřív v něm býval občas nervózní. Dostih je to podle mě otevřený, kurz 15:1 u Tipsportu solidní, takže se dá fandění podpořit i sázkou. Z ostatních bych sáhl po White Lavender, která má 12:1.

STARTOVNÍ LISTINA