Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jana Soklová: Druhý z Velké pardubické šancí v Cheltenhamu

Jana Soklová: Druhý z Velké pardubické šancí v Cheltenhamu
Druhý z Velké pardubické Urgent De Grigaine se vrací do Cheltenhamu foto: Becky Bayley Racing Photography

Dnes se v Cheltenhamu odběhne Glenfarclas Cross-Country na 6000 m a bezesporu půjde o velmi zajímavou podívanou. Překvapivě vypsal kurzy i Tipsport, v jehož nabídce mě zaujali především dva koně francouzského trenéra Emmanuela Clayeux.

 

URGENT DE GREGAINE 1,9:1

Cheltenham – 5. dostih (16:00)

1-3 (Tipsport) 2 body

Prvním je nám velmi dobře známý devítiletý valach Urgent de Gregaine, druhý z letošní Velké Pardubické, který zde v Cheltenhamu letos už jednu cross-country vyhrál a zdá se, že se v těžkých  krosových dostizích už slušně zabydlel. Tentokrát sice ponese vyšší váhu než při svém lednovém vítězství, do třetího místa ale vidím jeho šance jako velmi solidní.

 

VICOMTE DU SEUIL 2,9:1

Cheltenham – 5. dostih (16:00)

1-5 (Tipsport) 1 bod

Druhým z koní francouzského trenéra je osmiletý valach Vicomte Du Seuil. Ten letos vyhrál tři steeplechase v Lignieres, z toho naposledy cross-country na 4800 m. Přestože nemá tolik krosových zkušeností a zatím se ještě nepředstavil na takto dlouhé distanci, v Cheltenhamu nese příznivou váhu a kurz na tabulový doběh není špatný. Ve stejné pozici se v lednu nacházel i jeho tréninkový kolega Urgent de Gregaine a bylo z toho vítězství. Trenér Clayeux už vícekrát ukázal, že má správný odhad pro výběr koní do krosových dostihů mimo francouzská závodiště a přestože jsou v poli soupeři jako nadějný Auvergnat, zkušený Cantlow nebo druhý z Velké národní Cause Of Causes, věřím, že Francouzi z Cheltenhamu bez pěněz neodjedou.

 
Hodně štěstí!