Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jana Soklová: Slušovická derniéra pod taktovkou Celadona

Jana Soklová: Slušovická derniéra pod taktovkou Celadona

Zdravím čtenáře Tipařova palce. Pravidelní sázkaři se už mohli s mými analýzami setkat pod nickem Dixinela na stránkách Tipsportu. A protože se analýzy líbily, můžete si mé tipy nyní přečíst i na Tipařově palci.

Slušovice, 14:55, GIRL OF FIRE 2,5:1 1-5 (tipsport) 1 bod

V nejkratším dostihu slušovického odpoledne jsem si vybrala šestiletou klisnu Girl of Fire. 900 m je dost specifická distance a přijde mi, že pro tuto klisnu platí čím kratší tím lepší. Že je bojovnice ukázala už letos v Topolčiankách, kde s Evou Vajsnerovou vyhrála v natěsnaném doběhu čtverku na 1000 m a neztratila se ani v chuchelské trojce na 1200m, kde doběhla na solidním čtvrtém místě za kvalitními soupeři. Na startu jsou první dva z loňské edice Quaff a Sharp Brook, letos spolehlivá Archipenka a i s dalšími soupeři se musí počítat, přesto si myslím, že alespoň 4 soupeře by za sebou Girl of Fire nechat mohla.

 

Slušovice, 15:30, SARAS 1,5:1 1-3 (tipsport) 3 body

Obvykle vyhledávám o trochu vyšší kurzy, hodně sázkařů na Tipsportu ale sází AKU sázky a tento kurz je do akovky velmi solidní. Pro sólo sázku ujde i kurz 2:1 do druhého, tam už je ale větší riziko vzhledem k soupeřům jako je nízko zatížená Princess Ryana nebo letos velmi spolehlivý Concord of Gracie. Saras je specialistou na super vytrvalecké distance a málokdy končí mimo stupně vítězů. Z posledních 8 startů na rovině získal 2 vítězství, 4 druhá místa, jednou byl třetí a jednou čtvrtý. To ale bylo s váhou 63 kg a běželo se v Karlových Varech, když Sarasovi více vyhovují menší závodiště s kratší cílovou rovinkou. Je zvyklý běhat i s váhou hodně nad 60 kg, tady ponese rovnou šedesátku, v sedle stálá jezdkyně Zuzka Vokálková. Tentokrát i v nižším kurzu vidím solidní hodnotu.

 

Slušovice, 16:05, CELADON 2:1 1-3 (tipsport) 2 body

Ve Velké slušovické se mi líbí dva koně. Druhý z Wielke Wroclawske Pareto, který ve Velké Pardubické skončil už na Taxisu, bude mít ušetřeno dost sil a navíc koním, kteří slušně běhají ve Wroclawi většinou sedí i dráha ve Slušovicích. Rozhodla jsem se ale pro sázku na Celadona, kterého si můžu zahrát ve stejném kurzu ještě o příčku dále. V Ceně Vltavy sice doběhl až na čtvrtém místě, nemusely mu ale příliš sednout náročné klimatické podmínky. Do sedla se vrací po zranění Lukáš Matuský, který byl se Celadonem letos dvakrát druhý v pardubických crossech. Věřím, že do třetího to zvládnou.

Hodně štěstí.