Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Japan Cup: Almond Eye proti tříletým hvězdám

Japan Cup: Almond Eye proti tříletým hvězdám
Almond Eye obhajuje triumf v Tenno Sho - foto: Japan Racing Association

Zítra se v Tokiu odběhne největší japonský dostih Japan Cup, kde nastoupí největší domácí hvězda Almond Eye proti nejlepšímu tříletému hřebci a klisně.

Zítra ráno v 7:40 našeho času se v Tokiu běží největší japonský Japan Cup na 2400 metrů, který má tři výrazné favority.

Almond Eye ho vyhrála již před dvěma lety. Tehdy to byla vítězka trojkoruny pro tříleté klisny. Svoji třídu ukázala i na mezinárodní scéně, kde vyhrála Dubai Turf. Z jejího plánovaného turné, které mělo vrcholit účastí v Prix de l’Arc de Triomphe, se však sešlo. Doma si připsala Tenno Sho, na závěr sezóny zklamala v Arima Kinen. Po jejím prvním letošním startu ale bylo vše zapomenuto, když v The Victoria Mile nedala soupeřům šanci. Do dalšího startu v Yasuda Kinen nastupovala opět jako velká favoritka, míle ale na ní byla tentokrát krátká a skončila druhá. Dalšího velkého úspěchu ale dosáhla začátkem listopadu, když v Tokiu obhájila prvenství v Tenno Sho (autumn) na 2000 metrů před dvojnásobným vítězem dvoumílových Tenno Sho (spring) a loňským účastníkem Prix de l'Arc de Triomphe Fierementem.

Proti ní nastoupí dva suverénní tříletci sezóny. Contrail je vítězem japonské trojkoruny. Nejsuverénnější byl v derby, kde lehce porazil druhého z první klasiky, která se v Japonsku běhá na 2000 metrů.

Daring Tact byla stejně suverénní mezi tříletými klisnami. Vyhrála klasiku na míli, Oaks a Shuka Sho na 2000 metrů, které na rozdíl od St Legeru na 3000 metrů dotváří trojkorunu pro klisny.

Z evropských zástupců bude na startu nám dobře známý Way To Paris, který porazil Nagano Golda v Grand Prix de Saint-Cloud. Oproti startu v Prix de l’Arc de Triomphe by mu mohla sednout rychlejší dráha. V jeho sedle bude Mirco Demuro. Patří však k outsiderům, u Fortuny si ho můžete vsadit 100:1.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Contrail vyhrává japonské derby

 

Tipsport: 2,25 Contrail, 2,5 Almond Eye, 4,5 Daring Tact, 22 Glory Vase, 30 Curren Bouquetd'or, 40 Kiseki, 50 World Premiere, 80 Way To Paris, 100 Makahiki, You Can Smile, 150 Mikki Swallow, 200 Crescendo Love, Perform A Promise, Yoshio, 250 Taurus Gemini

Fortuna: 2,3 Almond Eye, 2,6 Contrail, 4,5 Daring Tact, 22 Glory Vase, 30 Curren Bouquetd'or, 40 Kiseki, World Premiere, 100 Way To Paris, You Can Smile, 1250Mikki Swallow, 150 Makahiki, 200 Crescendo Love, Perform A Promise, Yoshio, 250 Taurus Gemini

(Ondřej Blahník)