Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Mormill není outsider!

Jaroslav Fabris: Mormill není outsider!

Jako handicaper sice sázet nemůžu, ale pohled na nabídku Tipsportu na zítřejší Karlovy Vary mě přiměl k tomu, že po delší době také přispěju s nějakým tipem.

MORMILL V 35:1/1-5 3:1

Kalovy Vary (pátek) - 13:10 - 5. dostih

Tipsport 1 bod/2 body

Podle Tipsportu je ve dvanáctičlenném poli MORMILL jedním z dvojice největších outsiderů, což se s mým pohledem zcela rozchází. Jedná se totiž o cenu, v níž se potkávají koně rozdílných výkoností. Základní obrázek o šancích jednotlivých účastníků si tak lze udělat podle poměru váha/handicap, který řadí Mormilla na čtvrté místo. Z koní, kteří vycházejí lépe, by přitom měl porazit minimálně Golden Devila, pro něhož je distance příliš krátká a po zdravotní pauze také na míli předvedl slabší výkon. Dalším lépe hodnoceným koněm je Sirius, kterého zase povede nezkušená amatérka. V Chuchli sice tato spolupráce dopadla úspěšně, ale tehdy měl Sirius lepší číslo i trochu štěstí, když se mu v cílové rovině otevřel volný prostor u bariéry. Oprávněnou favoritkou je Merella. Ani ona ovšem nevypadá neporazitelně. Přeci jen preferuje trochu delší distance a k úspěchu na míli potřebuje rychlé tempo. O to by se měl postarat Tropical Bond, který i kvůli sympatiím ke karlovarské dráze patří k šancovým koním. Takový kvapík jako v Mostě pod taktovkou Hidden Flama, za nímž před dvěma týdny skončila Merella druhá, to ale asi nebude.

U Mormilla může vyvolávat otazníky distance, protože posledně startoval na 2800 metrů. Nicméně si myslím, že tohle mu sedne lépe. Posledně byl totiž po startu dost chtivý a na debut dokonce odvodil 1400 metrů dlouhý Maškův memoriál, takže rychlosti rozhodně nemá málo. V jeho závěru sice odpadl na poslední místo, ale od vítězné Benidiction ho dělilo jen necelých 6 délek, takže tato forma má vysokou hodnotu. Jeho mohutná konstituce navíc napovídá, že očekávaná měkčí dráha by mu překážet neměla. Pokud předchozí formy aspoň zopakuje, posouvá ho to minimálně na tabuli. Protože ale půjde na start teprve potřetí a může jít tedy nahoru, nepřekvapí ani bojem o vítězství.