Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Do Velké s rutinérem i nováčkem

Jaroslav Fabris: Do Velké s rutinérem i nováčkem

Dnešní tip do Stříbrné trofeje byl nakonec škrtnutý. Zítra je ale na programu Velká pardubická, kterou si nenechám ujít.

 

ZARIF   1-5   2,25:1

Pardubice (neděle) – 16:40 - 8. dostih

Tipsport 2 body

Velkou pardubickou jsme s Ferdou Minaříkem rozebrali v tradičním studiu, které naleznete níže. Nebudu se tedy dlouze opakovat. ZARIF půjde na start Velké pardubické popáté, když postupně obsadil šesté, druhé, třetí a čtvrté místo. Navíc o své spolehlivosti pravidelně přesvědčuje i v průběhu sezóny, když platně dokončil posledních 24 startů. Léta se mu sice přibývají, ale zatím to nevypadá, že šel dolů. Do sezóny totiž vstoupil nedalekým čtvrtým místem v červnové kvalifikaci a navzdory vysoké váze jistě ovládl srpnovou Cenu Peruána. Ta se odběhla na rychlé dráze, která by tedy neměla znamenat problém. Po čtyřech letech se sice Zarif bude muset obejít bez podpory Josefa Bartoše, ale Raffaele Romano je rozhodně kvalitní náhradou a i s Pardubicemi už má zkušenosti. Vždyť před třemi lety vyhrál Cenu Labe s Hegnusem. Nevidím tedy důvod, proč by Zarif neměl navázat na výsledky z předchozích ročníků.

 

VAJGAROS lépe než ARTISTMONTOT   1,7:1

Pardubice (neděle) – 16:40 - 8. dostih

Fortuna 3 body

S Ferdou jsme dostatečně rozebrali také VAJGAROSe, u něhož jsme se shodli, že je příliš podceňován. U Tipsportu byl chvíli dokonce k mání v kurzu 150:1. Aktuálně je jeho kurz poloviční, ovšem 4,5:1 do sedmého místa je stále dobrá nabídka. Já ale zvolím jistější sázku. Duel Vajgaros versus Artistmontot nabízí i Tipsport, a i když byli nabízeni ve vyrovnaných kurzech, Vajgaros už spadnul na 1,61:1. I tento kurz má hodnotu, protože mezi šancemi těchto koní vidím výrazný rozdíl. Lepší nabídku každopádně nabízí Fortuna.

Vajgaros před dvěma lety ovládl při Velké pardubické konanou Cenu Jana Kašpara pro pětileté. V té na jeho štítě skončili Buonarroti, Bridgeur nebo Tzigane Du Berlais, takže tato forma časem získala na hodnotě. Od té doby toho mnoho nenaběhal, a jak bývá u koní trenéra Jaroslava Brečky zvykem, starty před říjnovým vrcholem nešel na doraz. Letos se představil pouze v červnové kvalifikaci, v níž sice neměl na pětici nejlepších, ale v závěru především kontroloval šesté místo, a proto nabral výraznější ztrátu. Plusem je i jezdecké obsazení. Do jeho sedla se totiž vyhoupne Leighton Aspell, který je dvojnásobným vítězem Grand National a Pardubickou dráhu si úspěšně osahal v srpnu.

Artistmontot tolik třídy neukázal. Před dvěma lety sice skončil třetí ve Velké slušovické, ale s výraznější ztrátou. Minulou sezónu vynechal a letos za svou top formou ve všech startech zaostal. Kvalifikoval se v srpnu a od vítěze byl dále, než o dva měsíce dříve Vajgaros. V závěru navíc slábnul, takže kilometr navíc vypadá jako problém. Vajgaros i Artistmontot platí za spolehlivé skokany, když ani jednoho v kariéře nepotkal pád. Jejich souboj by tedy měl být hlavně o výkonnosti, a proto bych férový kurz na Vajgarose viděl do 1,5:1.

 

Statistika tipů v roce 2018:

tipů: 5, správných tipů: 1, vsazeno: 9 bodů, vyplaceno: 41 bodů, zisk: + 32 bodů

nejvyšší kurz: Mormill 35:1