Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Je tohle ještě Belmont Stakes?

Je tohle ještě Belmont Stakes?

Míša Moricová rozebírá poslední dostih americké trojkoruny Belmont Stakes, který se letos poběží na jiném závodišti i distanci.

Rozbor Míši Moricové

Sobota – 0:41 (po půlnoci) – Saratoga

Belmont Stakes (Gr.1, 2000 m, písek)

Ano, tohle je otázka, kterou si dnes kladu, přestože v sobotu se dostih s názvem Belmont Stakes poběží, ovšem neuskuteční se v Belmont Parku, který prochází přestavbou, a ani na tradiční distanci 2400 metrů. Trenéři zpravidla vítají, že se koně představí na distanci 2000 metrů stejně jako v Kentucky Derby, nicméně Trojkoruna má být událostí, co prověří koně na tratích různé délky. Tohle tedy už moc neplatí, navíc se Gr.1 Belmont Stakes přesunuje do Saratogy. Přesto se ráda na účastníky podívám, protože se schyluji k rematchi právě za Kentucky Derby.

Do obou dosavadních dílů Trojkoruny poslal Kenneth McPeek svého svěřence Mystik Dana, jenž Kentucky Derby po perfektním průběhu vyhrál a po dvou týdnech doběhl druhý v Preakness Stakes. Potvrdil tehdy jak třídu, tak schopnost rychle zregenerovat. V sedle opět bude Brian Hernandez jr. a opět se od něj dá očekávat kvalitní výkon, osobně ale preferuji mastodonta SIERRA LEONE (Prat) v péči Chada Browna. Hnědák doběhl v Kentucky Derby druhý jen o nos, přičemž v menším poli nebude muset tolik obíhat, třídu má obrovskou a nechybí mu ani bojovné srdce. Navíc bude čerstvější, protože Preakness Stakes vynechal. Ohledně distance je jasné, že ji oba zvládnou, takže se na jejich další souboj těším.

Kentucky Derby se zúčastnili další tři koně na startu Belmont Stakes. Šestý doběhl Resilience (Alvarado), o kterém mám pořád dobré mínění a očekávám, že si povede slušně. Moc se mi líbí také Honor Marie (Geroux), jenž byl v KD osmý, ale při pohledu na něj mi prostě nepřijde, že nepatří mezi širší špičku. Naopak v KD desátý Dornoch (Saez) mě nikdy ničím neoslovil. Druhý díl Trojkoruny pak vyhrál bělouš Seize the Grey (Torres), což respektuju, můj favorit to ale není, protože mi přijde, že Preakness Stakes vyhrál spíše shodou náhod než tím, že by byl lepší než Mystik Dan.

Na závěr zmiňuji ještě Mindframea (Ortiz) z lotu Todda Pletchera, jenž to zatím moc nenaběhal, v obou případech ale naprosto zdemoloval konkurenci. Nešlo o velké dostihy, talent však Mindframe ukázal a neměl by zde být do počtu.

STARTOVNÍ LISTINA