Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Karanténa v oblasti Hřebčína Střelice již byla zrušena

Karanténa v oblasti Hřebčína Střelice již byla zrušena
Klisnička z Vltavy po Eagle Top - foto: Tereza Pavlů

Hřebčín Střelice se nachází v oblasti, na kterou byla uvalena přísná karanténa kvůli epidemii koronaviru. Ta již byla zrušena.

Díky tomu nemohli majitelé posílat do hřebčína klisny na připuštění, teď již žádná omezení nejsou.

„Provoz již funguje normálně. Majitelé klisen již k nám opět mohou posílat své klisny a odvážet si ty připuštěné. Čekáme, že by k nám teď mohli přijet klisny od pana Popelky a pana Nováka. Problém je s klisnami zahraničních majitelů, protože hranice jsou zavřené. Je u nás vítězka maďarských Oaks Alcobaca. Majitelé zde již byli a mají hříbě po Eagle Topovi, které se jim líbilo, a proto přijeli znovu. Stojí u nás také šest klisen z Polska. Odtud mělo přijet ještě několik klisen k Va Bankovi, k němuž měly dorazit i dvě klisny z Německa,“ sděluje Andrea Pavlů.

Provoz v rámci hřebčína běžel normálně. To se týká jak připouštění zde stojícími hřebci Eagle Topem a Va Bankem, tak rození hříbat.

„Nejčerstvějším přírůstkem je potomek sedmnáctileté Vltavy. Loni zmetala, tak jme rádi, že se jí narodila krásná klisnička po Eagle Topovi. Sapsiree porodila o 2 týdny dřív, klisnička po Eagle Top je v pořádku.“

 

Klisnička ze Sapsiree po Eagle Top – foto: Tereza Pavlů

 

Klisnička z Betty Chois po Eagle Top – foto: Tereza Pavlů

(Ondřej Blahník)