Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Kdo je lepší, Baaeed nebo Mishriff?

Kdo je lepší, Baaeed nebo Mishriff?

Neporažený mílař Baaeed vyzívá loňského vítěze Juddmonte International Mishrifa na jeho distanci 2100 metrů.

16:35 – York

Juddmonte International Stakes (Gr.1, 2100 m)

Dnes začíná v Yorku čtyřdenní Sky Bet Ebor Festival. Vrcholem prvního dne je Juddmonte International Stakes na 2100 metrů. V roli horkého favorita nastoupí neporažený Baaeed, který však dosud kraloval na mílových tratích. Trenér William Haggas je přesvědčen, že jeho hvězda, kterou opět pojede Jim Crowley, nebude mít s distancí problém. Pravdou je, že jeho pravý bratr Hukum letos vyhrál Coronation Cup na 2400 metrů. Vyzkoušené ale nic není.

Mishriff naopak nastupuje v roli obhájce, který před rokem deklasoval soupeře 6 délkami. Tomu se zatím letos lepí smůla na paty. Při obhajobě Saudi Cupu zcela propadl, v Eclipse Stakes zas neměl dostatek prostoru k útoku, přesto prohrál jen o krk s francouzským derby vítězem Vadenim. Kvůli této jízdě trenérské duo John & Thady Gosdenovi sesadilo z jeho hřbetu jeho stálého jezdce Davida Egana. V King George VI and Queen Elizabeth Stakes ho již jel James Doyle, ale ztratil na startu a bylo z toho jen třetí místo, zvlášť když 2400 metrů je na hraně jeho optima. Teď by to však pro něj mělo být ideální.

Sekundovat jim bude vítěz Irish 2000 Guineas Native Trail, který byl v Eclipse Stakes třetí. S trojicí Dubai Honour, High Definition a Sir Busker se i přes jejich četná umístění na nejvyšší scéně moc nepočítá.

STARTOVNÍ LISTINA

(Ondřej Blahník)