Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Knicks Go míří za obhajobou Pegasus World Cupu

Knicks Go míří za obhajobou Pegasus World Cupu

Michaela Moricová rozebírá Pegasus World Cup, který se odběhne v sobotu v Gulfstream Parku.

Analýza Michaely Moricové

23:34 – sobota - Gulfstream Park

Pegasus World Cup Invitational Stakes (Gr.1, 1800 metrů),

Šestiletý bělouš Knicks Go se nedávno octl na čele Longines World's Best Racehorse Rankings díky tomu, že vloni ovládl trojici Gr.1 dostihů. Na úvod si připsal úspěch v Pegasus World Cupu, načež v druhé části sezóny ovládl Whitney Handicap a v listopadu zvítězil v Breeders‘ Cup Classicu. Kromě toho skončil čtvrtý v Saudi Cupu.

Ačkoliv Pegasus World Cup konaný ve floridském Gulfstream Parku už není s dotací $3,000,000 ani zdaleka nejbohatším dostihem světa, jistou prestiž si udržel. Bez peněz zde neodejde prvních osm z devíti účastníků, mezi které by bez pochyb měl patřit svěřenec Brada Coxe Knicks Go (Rosario). Potomek plemeníka Payter docela zářil ve dvou letech, poté měl ale odmlku a pořádně se vrátil až v roce 2020, a to vítězstvím v Breeders‘ Cup Dirt Mile, na něž navázal právě jistým triumfem v Pegasus World Cupu 2021. Naposled se představil v Breeders‘ Cupu Classic, kde ve výborné společnosti stylem start-cíl uspěl pod Joelem Rosariem. Vítězství se od Knicks Go čeká i tentokrát, leč šance druhého favorita v podobě čtyřletého Life Is Good (Irad Ortiz) špatně nevypadají. Ve třech letech vypadal hnědák jako jasný kandidát na klasické vavříny, stihl ale vyhrát jenom Gr.2 San Felipe Stakes, posléze změnil trenéra a na dráze se ukázal až v srpnu. Pro Todda Pletchera pak lehce ovládl Gr.2 Kelso Handicap a Gr.1 Breeders‘ Cup Dirt Mile. V podstatě jde podobnou cestou do Pegasus World Cupu jako Knicks Go a se svým očividným talentem by nebylo velkým překvapením, kdyby nakonec favorita udolal. Pořád ale platí, že na podzim za sebou větší jména nechal KNICKS GO, který by se v sobotu mohl stát prvním dvojnásobným vítězem Pegasus World Cupu.

Do dostihu míří ještě dalších sedm čtyřletých a starších koní, nedá se ale říci, že by kterýkoliv z nich měl ohrozit zmíněnou dvojici. Třetí místo by mohl zvládnout čtyřletý Stilleto Boy (Desormeaux) z lotu Eda Mogera jr, jenž na konci prosince doběhl třetí v Gr.1 Malibu Stakes, nicméně přes 12 délek za vítězem. Známým jménem pak je Sir Winston (Gonzalez) v péči Marka Casseho, který v roce 2020 překvapivě vyhrál Belmont Stakes. Podobný výkon ale od té doby nepodal a usadil se spíše v kategoriích Gr.3 a Gr.2. Jestli má na víc, to by v sobotu naznačil jedině v případě, že by doběhl v blízkosti Knicks Go a Life Is Good.

STARTOVNÍ LISTINA

               

22:49 – sobota - Gulfstream Park

Pegasus World Cup Turf Invitational Stakes (Gr.1, 1800 metrů)

Kromě Pegasus World Cupu, jenž se koná na písku, se v sobotu představí také specialisté na trávu, kteří změří síly v Pegasus World Cup Turfu. O dotaci $1,000,000 se utká 12 účastníků, a to včetně obhájce prvenství Colonel Liama (Irad Ortiz) z lotu Todda Pletchera, který si od té doby připsal ještě Gr.1 triumf v Bourbon Turf Classic Stakes a také úspěch v Gr.2. V červnu ovšem doběhl v poli poražených, načež se na dráze už neukázal. Otázkou je, jaká je jeho momentální forma a jak si povede bez startu v nohách. Třetí příčku obhajuje Cross Boarder (Reylu Guttierez), který se ale věnuje spíše delším tratím, takže větší sympatie mají první a druhý z Gr.2 Seabiscuit Handicapu, těsně vítězný Field Pass (Rispoli) a druhý Sacred Life (Jose Ortiz). Oba vycházejí pro tento dostih tak nastejno, druhý zmíněný ale působí trochu spolehlivěji. Zmínku si zaslouží i čtyřletý NEVER SURPRISED (Saez), tedy tréninkový kolega favorita, který má na kontě druhé místo z Gr.2 a posledně lehoučce vyhrál prosincové Listed Tropical Park Derby. Koník je ve formě, je mladý a nejspíše ještě neukázal všechno, co umí, a proto ho opatrně volím jako kandidáta na vítězství.

STARTOVNÍ LISTINA