Více informací...

Objednat...

Knicks Go s lehkostí Pegase

Knock Go s Joelem Rosariem - foto: Alex Evers - breederscup.com

Knicsks Go splnil roli favorita a s převahou vyhrál Pegasus World Cup Invitational Stakes, když prodloužil svoji vítěznou sérii.

Pegasus World Cup Invitational Stakes na 1800 metrů začal před čtyřmi lety jako nejbohatší dostih světa, dnes se v Gulfstream Paku běhá o 3 milióny dolarů. Druhým rokem je podmínka, že koně nemohou používat Lasix, který je v Americe běžný.

KNICKS GO po svém přesvědčivém vítězství v Breeders‘ Cup Dirt Mile nastupoval do dostihu jako favorit a svoje ambice potvrdil. Joel Rosario s ním šel osvědčenou taktikou, udával tempo dostihu a v rovině neměl problém odejít od soupeřů. Druhý za ním skončil stejně jako v BC Dirt Mile Jesus‘ Team.

Pro Knicks Go to bylo čtvrté vítězství v řadě. Jako dvouletý vyhrál Gr.1 a byl druhý v BC Juvenile, ve třech letech se mu ale tak nevedlo. Před loňskou sezónou přešel od Bena Colebrooka k Bradu Coxovi a pod jeho vedením ještě neprohrál.

Brad Cox byl po dostihu nadšený. Teď zvažuje, zda ho pošle do Saudi Cupu. Uvidí, jak na tom bude, zatím je to 50:50. V úvahu přichází i Dubai World Cup a Brad Cox si myslí, že 2000 metrů by pro něj neměl být problém. Především díky otci Paynterovi, který byl druhý v Belmonte Stakes, matka Kosmo’s Buddy běhala sprinty. „Podle mě je ideálním typem koně na 2000 metrů s dvěma oblouky. Vyniká v obloucích.“

Předběžným favoritem Saudi Cupu i Dubai World Cupu je momentálně Baffertův Charlatan. Ten patřil k favoritům Kentucky Derby, ale na jeho startovní listinu se nedostal, protože byl po lehkém vítězství diskvalifikován kvůli pozitivnímu testu. Na konci roku se ale vrátil na dráhu ve velkém stylu.

VÝSLEDEK

Součástí mítinku je i miliónem dolarů dotovaný Pegasus World Cup Turf Invitational Stakes na 1900 metrů na trávě. Letos proběhl bez evropské účasti. Vítězství vybojoval favorizovaný COLONEL LIAM těsně před Gr.2 vítězem Largentem.