Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Koronavirus znovu zastavil dostihy, zrušeny dostihové dny v Mostě a Pardubicích

Koronavirus znovu zastavil dostihy, zrušeny dostihové dny v Mostě a Pardubicích
pohled na dostihovou dráhu v Mostě

Podobně jako na jaře pandemie nového typu koronaviru zapříčinila škrty v termínové listině. Dnes byla zrušena dvojice dostihových dnů.

Na webu Jockey Clubu ČR dnes byla zveřejněna informace, že na základě aktuálních nařízení Vlády ČR dochází ke zrušení dostihového dne 17. 10. v Mostě, jehož vrcholem měla být Cena zimního favorita. Jen o pár hodin dříve vydal pořadatel dostihů v Pardubicích tiskovou zprávu, že na základě aktuální situace rozhodl o zrušení dostihového dne 24. 10. a ukončuje dostihovou sezónu na pardubickém závodišti. Vzhledem k nejistému výhledu na další týdny jsou pravděpodobné také další změny v termínové listině.

Jockey Club ČR dále informoval, že další průběh dostihové sezóny závisí na vývoji epidemiologických opatření a výsledcích jednání s orgány státní správy. Vedení Jockey Clubu ČR vyvíjí snahu o získání výjimky pro zorganizování nejvýznamnějších výkonnostních zkoušek, které jsou plánovány do konce dostihové sezóny. Zároveň mezi Jockey Clubem ČR a jednotlivými pořadateli probíhají jednání o možných scénářích dalšího průběhu dostihové sezóny.

(Jaroslav Fabris)