Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

L'Estran zahájí cestu k pokusu o zápis do historie

L

Miroslav Hlahulek představuje aktéry jednotlivých dostihů dnešního programu v italském Meranu.

Rozbory Miroslava Hlahulka

V neděli se na závodišti v Meranu odběhne pět velmi dobře obsazených dostihů a ve čtyřech z nich se představí koně v českém tréninku. Největší pozornost bude poutat sezónní debut trojnásobného vítěze GRAN PREMIO MERANO L'ESTRANA v PREMIO LUNEDÌ DI PENTECOSTE - MEMORIAL LUDOVICA ALBERTONI, LISTED STEEPLECHASE, 5 letí a starší, 3900m, 25.000€

Svěřenec Josefa Váni ml. s Josefem Bartošem zahájí sezónu ve které by se měl pokusit o čtvrté vítězství v Gran Premio Merano, což se nikomu v historii zatím nepodařilo. V tomto dostihu loni spadl na Oxeru Grande. Josef Váňa v rozhovorech prohlásil, že kůň už je v dobré formě a o start si "řekl sám". I když se jedná pouze o přípravný dostih bude jeho favoritem.

Další zástupce Scuderie Aichner PEACE GARDEN (žokej PAVEL SLOŽIL) nebyl v tréninku Josefa Váni nikdy hůře než třetí. Loni v září vyhrál v Meranu Grande steeplechase d'Italia. Podle jeho teamu jde stále nahoru a bude dobrý vytrvalec. Ani v neděli by mu umístění nemělo uniknout a mohl by to být jeho další krok na cestě do Gran Premia.

Třetím zástupcem žluto-černých barev v dostihu bude PITON DES NEIGES (žokej ONDŘEJ VELEK), který doběhl třetí v květnové Grande Siepi di Milano. Dnes by se mohl starat o tempo v dostihu.

Další vítěz Gran Premia na startu vynikající veterán stáje Lokotrans AL BUSTAN (žokej JAN KRATOCHVÍL) bude také startovat poprvé od loňského GP a i on měl v tomto dostihu loni pád. Kvalita a zkušenosti mu nechybí a loni i ve svém věku předváděl skvělé výkony. Na tabuli by se měl dostat i dnes.

BIG CITY (žokej JAN FALTEJSEK) se ukázal jako nadějný steepler, když po řadě vítězství v nižších kategoriích a umístění v gruppa dostizích nad siepi debutoval ve steeplechase březnovým Listed vítězstvím v Trevisu, zvítězil v Premio Durini a doběhl druhý v GR1 Grande steeplechase di Milano. Bude to pro něj zkouška na meranském "steeple grande". Spoléhat bude opět na svůj závěr, pokud zvládne meranské skoky a pokud zkušenější soupeři vezmou dostih více jako přípravu mohl by být koněm pro překvapení.

Nový francouzský nákup v tréninku Raffaele Romana FAHAWRO (žokej GABRIELE AGUS), zakoupený po prosincovém prodejním dostihu v Auteil za 16.000€ se půjde hlavně seznámit s meranským kurzem.

L'ESTRAN - PEACE GARDEN - AL BUSTAN - BIG CITY

 

L’Estran s Josefem Bartošem

 

PREMIO CHIVAS REGAL, SIEPI, LISTED, 5+, 3500M, 22.000 €

Trojici koní z nichž všichni mají šanci na umístění a žádný by nepřekvapil vítězstvím posílá do tohoto velmi vyrovnaného dostihu Josef Váňa ml. JOSEF BARTOŠ bude v sedle LALDANNA, který se po březnovém vítězství v Trevisu a druhém místě v milánskem steeplechase Premio Durini vrací na siepi. ZANINI (žokej ONDŘEJ VELEK) získal v zimě vítězství a druhé místo v největších dostizích přes siepi v Pise. PRINCE D'ORAGE (žokej PAVEL SLOŽIL) bude letos debutovat.

Stále se zlepšující IVO s JANEM FALTEJSKEM letos doběhl druhý v Pise, zvítězil v Listed Premio Giulio Caccia v Miláně, kde skončil druhý za Mauriciusem v Grande Siepi. Měl by opět bojovat o nejvyšší příčky.

Svěřenec ZDEŇKA SEMENKY výborný SKINS ROCK (žokej LUKÁŠ MATUSKY) podává střídavé výkony, ale počítat se s ním vždy musí.

Na startu bude i loňský vítěz tohoto dostihu a všech největších meranských dostihů přes siepi LIVE YOUR LIFE (žokej Gabriele Agus) otázkou je, jestli je svěřenec Raffaele Romana po problémech už dostatečně v pořádku a po dvou tabulových místech z Milána naváže v Meranu opět na své nejlepší výkony.

Svěřence Luboše Urbánka FOLBURG DE PALMA (žokej JAN KRATOCHVÍL) není lehké zařadit

LALDANN - IVO - ZANINI - LIVE YOUR LIFE

 

PREMIO SCENA, SIEPI, CONDIZIONATA, 4 LETÍ, 3300M, 19.800 €

I tento dostih je velmi dobře obsazen. Jedním z favoritů dostihu bude CHES DEMONMIRAIL (žokej JOSEF BARTOŠ), který vždy upoutá už v paddocku. Po vítězství nad "suchýma skokama" ve steeplechase Staffe d'oro v Miláně se v Meranu představí na siepech.

Největším soupeřem by mu měl být dvojnásobný vítěz z Milána stáje Hana Veselá MACHINOS (žokej JAN FALTEJSEK).

Na tabuli by měl dosáhnout i tempar Grega Wroblewskeho LOCOMOTIVE (žokej PAVEL SLOŽIL).

Otázkou je jak pomohl přechod od rovinového trenéra k Raffaele Romanovi lehké vítězce debutu v Pise VELO DIPINTO (žokej Gabriele Agus) a také výkonnost MANZILIHO (žokej ONDŘEJ VELEK) a PALLATIUM(žokej JAN KRATOCHVÍL).

CHES DEMONMIRAIL - MACHINOS - LOCOMOTIVE

 

PREMIO VAL MARTELLO, STEEPLECHASE, 4 a 5 letí, 3550M, 18.000 €

Dostih by měl být soubojem koní v českém tréninku letos na siepech neporaženého svěřence Josefa Váni PALM SPRINGS (žokej JOSEF BARTOŠ), čtyřnasobneho gruppa vítěze RONCALA (žokej JAN FALTEJSEK), který jako tři a čtyřletý dominoval v Itálii na siepech a v dubnu lehce zvítězil ve steeplechase v Bratislavě a OCEAN LIFA (žokej PAVEL SLOŽIL), který loni podával v Meranu výborné výkony včetně vítězství v GR3 a druhého místa v GR1 a letos doběhl 3° v milánském Premio Staffe d'oro. Koněm pro překvapení by mohl být zástupce stáje Lokotrans NO RISK NO FUN

DOSTIHOVÝ PROGRAM