Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

L’Homme Press nepůjde Gold Cup

L’Homme Press nepůjde Gold Cup

Dosud druhý favorit pro Cheltenham Gold Cup L’Homme Press se ze zdravotních důvodů festivalu nezúčastní.

L’HOMME PRESS vyhrál šest ze svých osmi startů ve steeplechase včetně Brown Advisory Novices' Chase loni na Cheltenham Festivalu. Letos vstoupil do sezóny výhrou v Newcastlu, kde v handicapu s ratingem 1640 lb nesl nejvyšší váhu. Přestože dráha v Kemptonu pro něj neměla být ideální, spadl na poslední překážce v King George VI Chase v souboji s Bravemansgame, když to vypadalo, že bude druhý a ostatní soupeři byla od nich hodně vzdáleni.

Pro Cheltenham Gold Cup byl nabízen většinou v kurzu 7:1, což z něj dělalo druhého favorita. Jeho trenérka Venetia Williams však oznámila, že po namáhavém startu v Kemptonu mu dali nějaký čas, než provedli veterinární vyšetření, které však odhalilo několik problémů, díky nimž nebude statovat v březnu v Cheltenham Gold Cupu. Podle průběhu rehabilitace se ukáže, zda se ještě ukáže na jaře.

Pro Venetii Williams, která mohla pomýšlet na svou první výhru v Gold Cupu, tak bude náhradníkem Royal Pagaille, který díky pádu stájového kolegy skončil v King George VI Chase druhý. Dosud ale lépe běhal na rovných drahách a výhodou je pro něj měkká půda. Jeho loňské páté místo ale nebylo špatné, přesto je nabízen v kurzech od 34 do 67:1. Bez L’Homme Press si pozici jednoznačného favorita upevnil Galopin Des Champs, který se dá sehnat nejlépe 2,6:1.

(Ondřej Blahník)