Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Long Distance Hurdle s trojicí favoritů – rozbor dostihu: Newbury – 30. 11.

Long Distance Hurdle s trojicí favoritů – rozbor dostihu: Newbury – 30. 11.

Vrcholem mítinku v Newbury je sice sobotní Ladbrokes Trophy, ale i páteční program nabízí zajímavé menu včetně Long Distance Hurdle, v nichž se utká špičku vytrvalých proutěnkářů.

16:00 – 6. dostih - Ladbrokes Long Distance Hurdle

PP – cena Gr.2 – 4+ - 4876 m – 50 000 £

1 SAM SPINNER 6, t. Jedd O'Keeffe, ž. Joe Colliver, 3,75:1 – Tempař, který se vítězstvím v prosincových Long Walk Hurdle zařadil mezi elitu. Znovu míří mezi nejlepší, přestože po letní pauze ještě nevyběhl a v posledních dvou startech nesplnil roli favorita.

2 WHOLESTONE 7, t. Nigel Twiston-Davies, ž. Daryl Jacob, 3:1 – Dlouho platil především za specialistu na Cheltenham, kde skončil třetí ve Stayers‘ Hurdle. Na sklonku minulé sezóny i zkraje té aktuální ovšem dobře zaběhl v Aintree, tedy na dráze, která je ještě větší „plackou“ než Newbury.

3 CLYNE 8, t. Evan Williams, ž. Adam Wedge, 13:1 – Nejlépe zaběhl na závěr loňské sezóny, když skončil třetí ve čtyřkilometrových Aintree Hurdle. S delšími distancemi ale nemá žádné zkušenosti.

4 KRIS SPIN 10, t. Kerry Lee, 34:1 – Na jaře vyhrál dva handicapy, díky čemuž se dostal na životní maximum 145 liber. Tady ale bude muset předvést ještě více a v deseti letech se od něj výrazný progres čekat nedá.

5 MONBEG THEATRE 9, t. Jamie Snowden, ž. Page Fuller, 29:1 – Zpravidla volí taktiku start-cíl. Na jarní progres navázal po letní pauze, ale nejlepší formy vyběhl na „goodu“, zatímco tentokrát bude dráha měkčí.

6 THE MIGHTY DON 6, t. Nick Gifford, ž. Leighton Aspell, 29:1 – Zkraje října ztratil jezdce při premiéře ve steeplechase, ale poté se vítězně vrátil nad proutěnky. Závěrem totiž vyhrál handicap v Cheltenhamu. Navzdory přídavku vlastní nejnižší rating v poli, a i když jako šestiletý kůň může jít ještě nahoru, mnoho příznivců nenajde.

7 UNOWHATIMEANHARRY 10, t. Harry Fry, ž. Barry Geraghty, 4,5:1 – V posledních dvou edicích dostihu skončil první a druhý. Ve zbytku minulé sezóny se mu ale příliš nedařilo. V létě prodělal operaci dýchacích cest a při vstupu do sezón prohrál o více jak 4 délky Wholestonem. V závěru se ovšem rozcházel, takže delší distance je plusem, a jeho váhová výhoda roste.

8 MOMELLA 6, t. Harry Fry, ž. Noel Fehily, 6,5:1 – Mnoho toho nenaběhala, ale naznačila talent. Díky němu se tak právě ona může nejspíše vklínit mezi trio favoritů, i když distance je otazníkem. Také nastoupí poprvé po operaci dýchacích cest a před sezónou změnila trenéra.

Tipařův verdikt: Z trojice favoritů po letní pauze ještě nevyběhl Sam Spinner. Navíc v posledních dvou startech byl nad jeho síly WHOLESTONE, který má v nohách vítěznou rozcvičku. Před rokem tu sice skončil poslední, ale tehdy prý nebyl zcela fit a v posledních startech dokazuje, že není pouze cheltenhamským specialistou. Před třemi týdny skončil na jeho štítě Unowhatimeanharry, který ho tentokrát může potrápit výrazněji. (jf)

Tip: Wholestone – Unowhatimeanharry – Sam Spinner  

STARTOVNÍ LISTINA