Miláno s překážkovými vrcholy

Jan Faltejsek s Northerly Wind - foto: Jana Syručková

Dnes se na milánském závodišti San Siro odběhnou dva překážkové vrcholy tradičně s českou účastí.

Premio Grande Steeple Chse di Milano na 5000 metrů o 65.000 € je jedním ze dvou překážkových vrcholů. Favoritem je Northerly Wind, jehož pojede opět Jan Faltejsek. Vítěz Zlatého poháru 2019 se dokonale zabydlel na italské scéně. Letos tam vyhrál dva dostihy a v Gran Premio Merano byl největším soupeřem obhájce L’Estrana.

Z jeho stáje Josefa Aichnera budou na startu dva zástupci. Capivari vyhrál Zlatý Pohár EŽ ve Velké Chuchli, v Gran Corsa Siepi di Merano však na nejlepší nestačil. V Miláně ale před více jak třemi týdny vyhrál steeplechase na měkké dráze, která mu sedí a měla by být i teď. Druhá Annie Reilly na něj dost ztrácela. Přestože v červnu na rozmoklé dráze v Pardubicích překvapivě porazila Mustamira, mezi špičku ji zcela řadit nelze. V sedle bude mít Josefa Bartoše.

Notti Magiche měl výbornou sezónu loni. Vyhrál pět dostihů v řadě včetně květnové Grande Steeple Chase Di Milano, Grande Steeple-Chase d’Europa a v Gran Premiu Merano byl čtvrtý. Letos porazil L’Estrana v Grande Steeple-Chase d’Europa. V dalším startu ale vysypal jezdce již v úvodu dostihu a v Gran Premiu Merano po několika chybách ztratil vedoucí pozici a dokončil s odstupem sedmý. Jeho partnerem bude Jan Kratochvíl.

Do pořadí na předních místech by mohla promluvit i Cosmic Magic. Letos vyhrála v polské Wroclawi všechny čtyři starty včetně Wielke Wroclawske a Crystal Cupu, který byl přesunut na říjen. Tam jí vedl Lukáš Matuský a v jejím sedle zůstává.

Dallina vyhrála v létě jeden ze série dvoumílový krosů v Pardibicích a ve Wielke Wroclawske byla čtvrtá. V Itálii startoval před rokem, kdy ji v Pise lehce porazil Capivari. Za ní tehdy skončil Mezajy, který je jediným domácím účastníkem.

15:25 - STARTOVNÍ LISTINA

Tipsport: 2,25 Notherly Wind, 3,5 Cosmic Magic, 4,5 Capivari, 7,77 Notti Magiche, 12 Dallina, 20 Mezajy, 30 Annie Reilly

Premio Gran Corsa Siepi di Milano na 4000 metrů je vrcholem pro proutěnkáře. Silné zastoupení zde má opět stáj italského majitele Josefa Aichnera trénovaná Josefem Váňou mladším.

Beau Saonois v únoru porazil Anakinga v Gran Corsa Siepi Nazionale a naposledy byl druhý v Gran Corsa Siepi di Merano za Stukem. V jeho sedle se poprvé představí Josef Bartoš.

Piton Des Neiges byl loni druhý v Gran Corsa Siepi di Merano a letos vyhrál Gran Corsa Siepi d’Italia. V posledních startech se mu ale tak nevedlo. Naposledy byl v Milíně pátý s Janem Kratochvílem, který ho povede i tentokrát.

Laldann se ukazoval dobře loni jako čtyřletý a letos již přešel na steeply, kde si nevedl špatně mezi nováčky. Již v minulém startu se vrátil na proutěnky a teď ho povede Jan Kratochvíl.

Skins Rock má již zkušenosti z Itálie. V kratších dostizích tam podlehl Beau Sanoisovi i Piton Des Neigesovi. Doma byl třetí ve Zlatém poháru, ve Varech porazil Azteka a ve Stříbrné trofeji byl druhý za Dusigroszem.

Domácí tu mají silnější zastoupení. Nebezpečný může být především Namoum, který má za sebou dva vítězné starty.

14:50 - STARTOVNÍ LISTINA