Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Na Evropský pohár žokejů míří Soumillon, Crastus či Pecheur

Na Evropský pohár žokejů míří Soumillon, Crastus či Pecheur
účastníci EJC 2019, foto: Martin Haleš

Devět jezdců z osmi různých zemí by se mělo zúčastnit letošního ročníku Evropského poháru žokejů (EJC), který se uskuteční v neděli 27. září v Chuchle Areně Praha. Svou účast přislíbily hvězdy jako Christophe Soumillon, Adrie de Vries, Anthony Crastus nebo druhý muž německé statistiky Maxim Pecheur. Českou republiku budou reprezentovat Tomáš Lukášek a loňský šampion Adam Florian, v jednání je ještě účast některého z italských žokejů.

Nejbohatší rovinový mítink české dostihové sezóny vyhlíží svou šestou a v mnoha ohledech nejtěžší edici v dosavadní historii, připravovanou za přísných hygienických opatření v době pandemie onemocnění Covid-19. Právě s poukazem na současný nepříznivý epidemiologický vývoj zveřejňují pořadatelé seznam nominovaných žokejů bez záruky a vyhrazují si právo případných změn, pokud si to vynutí vývoj příštích dnů.

“V tuto chvíli samozřejmě nejsme schopni predikovat další opatření v Praze ani celé České republice. Všichni nominovaní jezdci již přislíbili svou účast a mají zakoupené letenky. Vzhledem k vývoji kolem Covidu-19 ale musíme počítat i s případným černým scénářem, že bude potřeba na poslední chvíli reagovat na případné zhoršení situace,” řekl za pořadatele Jiří Vávra.

V rámci čtvrteční uzávěrky přihlášek však znovu zopakoval, že konání samotné akce není v ohrožení. “Jsme si vědomi zodpovědnosti vůči zúčastněným stájím i dostihové veřejnosti a jsme odhodláni EJC uspořádat i v případě, že by zahraniční jezdci nemohli dorazit a museli být nahrazeni domácí špičkou,” dodal Vávra.

Výbornou zprávou je avizovaný návrat loňského vítěze celkového hodnocení Christopha Soumillona, který minulou neděli dovedl českého Nagano Golda k třetímu místu v pařížském Prix Foy. Do Prahy se chtějí vrátit i Eduardo Pedroza, Adrie de Vries či Vladimir Panov. Vůbec poprvé se mají českým divákům představit stále úspěšnější Němec Maxim Pecheur či Francouz Anthony Crastus.

V hlavním dostihu mítinku, EJC Million s dotací 1,2 milionu korun, zůstává po čtvrtečním posledním škrtání 10 uchazečů. Proti českým a německým koním se postaví poprvé v historii také kůň trénovaný v Řecku. Trenér Nikolai Ivanov dohlásil čtyřletého valacha Hellenic Spirit ze stáje Elia Constructions SA, do EJC Middle byl dohlášen jeho o rok starší tréninkový kolega Garlizan.

Další podrobnosti o letošním Evropském poháru žokejů budou zveřejněny v pátek 18. září, oficiální tisková konference s losováním startovních čísel a oznámení jezdeckého obsazení jednotlivých koní proběhne ve středu 23. září od 10:00.

 

Seznam jezdců:

Anthony Crastus – Francie

Adam Florian – Česká republika

Jaroslav Línek – Slovensko

Tomáš Lukášek – Česká republika

Vladimir Panov – Rusko

Eduardo Pedroza – Panama

Maxim Pecheur – Německo

Christophe Soumillon – Belgie

Adrie de Vries – Nizozemsko

 

(tisková zpráva EJC)