Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Nabitá King George VI Chase už zítra - rozbor dostihů: Kempton – 26. 12.

Nabitá King George VI Chase už zítra - rozbor dostihů: Kempton – 26. 12.
Might Bite po druhém místě v Cheltenham Gold Cupu

Druhý svátek vánoční nese v Británii název Boxing Day a neodmyslitelně k němu patří dostihy. Na ostrovech se bude běhat celkem na jedenácti drahách, přičemž největší pozornost se soustředí do Kemptonu.

První den místního Winter Festivalu se totiž uskuteční největší steeplechase první poloviny sezóny King George VI Chase. Její startovní pole je letos opravdu nabité, když na startu budou dva vítězové jejích předchozích ročníků i dva hrdinové Gold Cupu.

Na programu je ale i 32Red Kauto Star Novices' Chase (Gd.1, 4800 m), kde se pozornost soustředí především na Santiniho, který přesvědčivě debutoval nad těžkými skoky v Newbury. Tradičním vrcholem jsou i Christmas Hurdle, které mají jednoznačného favorita.

 

15:30 – 4. dostih - Unibet Christmas Hurdle (Gd.1, 3200 m, 130.000 £)

1 BOITE 8, tr. Warren Greatrex, ž. Gavin Sheehan, 100:1 – Sice se pohybuje v lepší handicapové společnosti, ale na tohle by mít šanci neměl. Navíc běhá většinou na distancích okolo 4000 metrů.

2 BUVEUR D'AIR 7, tr. Nicky Henderson, ž. Barry Geraghty, 1,25:1 – Dvojnásobný vítěz Champion Hurdle vstoupil i do nové sezóny ve velkém stylu, když ve Fighting Fifth Hurdle v Newcastlu s přehledem porazil nadějného Samcra a při obhajobě loňského vítězství by měl rozšířil svoji vítěznou šňůru, která nyní čítá 11 zásahů.

3 GLOBAL CITIZEN 7, tr. Ben Pauling, ž. David Bass, 15:1 – V únoru na zdejší dráze opanoval dostih nováčků. Na úvod sezóny absolvoval dva handicapy, do nichž nastoupil s nejvyšší váhou. Po druhém místě vyhrál v Newbury. Pevnější dráha by měla jeho ofenzivnímu stylu vyhovovat.

4 IF THE CAP FITS 6, tr. Harry Fry Noel, ž. Fehily, 13:1 – Po roční pauze prohrál s rozběhanou Verdana Blue v Elite Hurdle ve Wincantonu. Ascot Hurdle ale již byly jeho. Klisna ale bude mít tentokrát větší váhovou výhodu.

5 VERDANA BLUE 6, tr. Nicky Henderson, ž. Nico de Boinville, 7,5:1 – Na podzim se ukázala ve výborné formě. Poté, co se vítězně rozběhala na rovinách, vyhrála lehce zde v Kemptonu i ve Wincantonu, kde porazila If The Cap Fits. V Cheltenhamu podlehla nejvyšší váze a více jí vyhovuje zdejší dráha, kde naposledy slušně zaběhla opět na rovině.

Tipařův verdikt: O kvalitách BUVEUR D’AIR není potřeba pochybovat a obhajoba loňského prvenství vypadá více než reálně. O druhé místo si to rozdá vyrovnaná trojice, z níž bude možná dobré vzít nejvyšší kurz, který má momentálně Global Citizen. (ob)

Tip: Buveur D’Air – Global Citizen – Verdana Blue

STARTOVNÍ LISTINA

 

16:05 – 5. dostih -  32Red KING GEORGE VI CHASE (Gd.1, 4828 m, 225.000 £)

1 BRISTOL DE MAI 7, t. Nigel Twiston-Davies, ž. Daryl Jacob, 8:1 – Při vstupu do sezóny obhájil vítězství v Betfair Chase, takže znovu dokázal, že dráha v Haydocku mu sedí náramně. Jinde se mu ale zdaleka tolik nedaří, když loni tu skončil až šestý.

2 CLAN DES OBEAUX 6, t. Paul Nicholls, ž. Harry Cobden, 17:1 – V Betfair Chase startoval poprvé proti špičce a skončil čtvrtý. Trochu kratší distance mu přijde vhod, když dobře běhal i na tratích kolem čtyř kilometrů. Jako nemladší kůň v poli navíc může jít nahoru.

3 CONEYGREE 11, t. Mark Bradstock, ž. Sean Bowen, 29:1 – Po vítězství v Cheltenham Gold Cupu 2015 ho brzdily zdravotní problémy. Po roční pauze a operaci dýchacích cest se vrátil na dráhu v polovině listopadu v Cheltenhamu a vedl si dobře, když ratingem 160 liber skončil třetí. Může překvapit, ovšem zkrácení distance je mínusem.

4 DOUBLE SHUFFLE 8, t. Tom George, ž. Jonathan Burke, 41:1 – Loni tu skončil senzačně druhý. Od té doby ale podobný výkon neukázal a konkurence je letos silnější, takže znovu patří k outsiderům.

5 MIGHT BITE 9, t. Nicky Henderson, ž. Nico de Boinville, 4,33:1 – Obhájce vítězství už několikrát přesvědčil o svých kvalitách. Posledně ale zklamal v Haydocku, kde špatně skákal. Částečně byly na vině i vysoké a „tuhé“ skoky. Jako rychlejšímu koni mu dráha v Kemptonu sedí.

6 NATIVE RIVER 8, t. Colin Tizzard, ž. Richard Johnson, 7:1 – Vítěz březnového Gold Cupu. Jeho hlavní předností je ale vytrvalost, takže by mu více sedla delší distance, měkčí půda a dráha s náročnějším profilem. Každopádně pravidelně bojuje o nejvyšší příčky.

7 POLITOLOGUE 7, t. Paul Nicholls, ž. Sam Twiston-Davies, 6:1 – V posledních startech byl úspěšný na distancích kolem čtyř kilometrů. Před tím dokonce ukazoval hodně rychlosti ve dvoumílových steeplechase. I když dráha v Kemptonu nahrává rychlejším koní, přeci jen se na třech mílích představí poprvé.

8 TEA FOR TWO 9, t. Jane Williams, ž. Lizzie Kelly, 51:1 – V Kemptonu se mu daří, když v posledních dvou edicích King George VI Chase skončil čtvrtý a třetí. Jak už ale bylo výše zmíněno, letos je konkurence silnější.

9 THISTLECRACK 10, t. Colin Tizzard, ž. Tom Scudamore, 7:1 – Někdejší král vytrvalých proutěnkářů tu předloni zvítězil. Poté jeho kariéru brzdily zdravotní problémy, a i proto loni skočil až čtvrtý, čímž sezónu uzavřel. Comeback v Betfair Chase byla ale slibný, přestože se nevyhnul několika chybám na skocích.

10 WAITING PATIENTLY 7, t. Ruth Jefferson, ž. Brian Hughes, 5,5:1 – Ve steeplechase je v šesti startech neporažený. Se špičkou se ale utkal pouze v únorové Ascot Chase a od té doby kvůli zranění nevyběhl. Navíc ještě nešel dostih na tři míle, takže je u něj více otazníků.

Tipařův verdikt: Na startu bude všech pět účastníků Betfair Chase. Jejímu vítězi Bristol de Mai se daří především v Haydocku. Větší jistotou je druhý Native River, ale Kempton více svědčí rychlejším koním. Mezi ty patří obhájce vítězství Might Bite, nad nímž po jednom výpadku nelze lámat hůl. Můj hlas ale dostane THISTLECRACK. Posledně podobně jako Might Bite hůře skákal, ovšem nemusely mu sednout náročnější skoky v Haydocku, a protože startoval po delší pauze, může jít ještě nahoru. Pro ty, co hledají vyšší kurz, může být dobrou volbou Coneygree. (jf)

Tip: Thistlecrack – Might Bite – Native River

STARTOVNÍ LISTINA

 

Zítra také začíná čtyřdenní Christmas Festival v Leopardstownu. Hlavním dostihem prvního dne bude Racing Post Novices‘ Chase na 3400 metrů s jedním z favoritu Arkle Mengli Khan.

Jedním ze sledovaných nováčků je i Getabird, který se zúčastní Matchbook Betting Exchange Novice Chase na 3900 metrů v Limericku.

(jf + ob)