Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Nagano Gold si v Paříži vybral smolný den

Nagano Gold si v Paříži vybral smolný den
Nagano Gold s Vincentem Cheminaudem vítězí ve Velké varšavské - foto: Dawid Tomiczek (eqisphoto.pl)

Dnešní start v pařížském Longchamp nedopadl pro Nagano Golda nejlépe, kromě hluboké dráhy šlo především o špatný průběh dostihu.

Prix du Conseil de Paris (Gr.2) na 2200 metrů se odběhla na hluboké dráze stejně jako loni, kdy ji vyhrál Subway Dancer. Na rozdíl od něj to ale pro Nagano Golda není nejlepší povrch a také distance je trochu pod jeho optimem. Stěžejní je ale pro svěřence Václava Luky průběh dostihu. Nagano Gold má totiž problém s chtivostí, a proto většinu dostihů absolvoval až za polem. V pomalých dostizích to ale pro útok nebyla nejlepší pozice. V koních ho ale dokázal vést jen Christophe Soumillon, který tady však vedl Dariyamu z vlastní stáje. Spolu letos jen těsně prohráli v Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1), což byl spolu s druhým místem v Hardwicke Stakes (Gr.2) v Ascotu nejlepší výsledek Nagano Goldovi kariéry.

Bez Soumillona se musel obejít v Preis von Europa (Gr.1) v Kolíně nad Rýnem. Theo Bachelot se s ním již v oblouku snažil stíhat nastoupivšího Barney Roy, čímž mu ale nenechal síly na jeho závěrečný finiš a bylo z toho až šesté místo.

Vincent Cheminaud již před dvěma týdny s Nagano Goldem vyhrál ve Velké varšavské. Dostih byl ale tehdy rychle rozjetý, přesto se v polské konkurenci překvapivě zapotil. Tady ho ale čekal jiný průběh. Vincent Cheminaud ho po startu nedokázal usadit za koně a Nagano Gold hodně puloval. Když ho překryli soupeři, na chvíli se uklidnil, ale v oblouku se před ním opět objevil prostor a problém se vrátil. Za této situace vyplýtval dost sil, které mu v závěru na hluboké dráze chyběly. V dostihu skončil pátý, což pro koně jeho formátu nebyl dobrý výsledek, zvlášť když měl nejvyšší rating v poli.

Nedařilo se však ani další starším matadorům. Soft Light, který byl ve dvou vzájemných měřeních lepší, skončil za ním, stejně jako Folamour. Úspěšní naopak byli tříletí, kteří zatím na svém kontě výrazné úspěchy neměli.

Vítězný BARON SAMEDI si v irských handicapech vyběhal jen rating 105 lb, ale od srpnové kastrace to bylo jeho čtvrté vítězství v řadě. O nos druhý Mare Australis před tím vyhrál Listed, což byl teprve jeho třetí životní start a tady ukázal další progres.

VÝSLEDEK

 

(Ondřej Blahník)