Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Nagano Gold smetl soupeře, v plánu je Royal Ascot i „Oblouk“

Nagano Gold smetl soupeře, v plánu je Royal Ascot i „Oblouk“
Nagano Gold po vítězství ve Vichy, foto: Tomáš Janda

Výborný výkon podal včera Nagano Gold ve Francii, když suverénně opanoval Listed na centrální pařížské dráze v Longchamp.

Nagano Gold loni suverénním způsobem vyhrál Prix Hubert Baguenault de Puchesse (Listed) na 2400 metrů ve Vichy. Tehdy se dostih na francouzské poměry běžel rychle, což je pro Nagano Golda ideální. Soupeřům nadělil 4 1/2 délky a vyběhl čas 2:28,30.

Další dva starty pak absolvoval v dostizích Gr.2, které se ale odběhly v pomalejších tempech a on v obou dostizích skončil čtvrtý.

Nagano Gold býval chtivější, a aby v dostihu „nepuloval“, jezdec ho musí usadit za koně. Je tak závislý na tempu, v jakém se dostih odvíjí. Z pomalejšího se hůř rozchází, navíc když je usazen za koňmi.

Obavy z průběhu, kdy se ve Francii často ve střední části dostihu tempo přibrzdí, panovali i před sezónní premiérou. Trenér Václav Luka do budoucna plánoval i vodiče. Prix Lord Seymour (Listed) na 2400 metrů ale v 11 koních žádný „courák“ nebyla, i když o nějaké závratné rychlosti se také mluvit nedá. Mickael Barzalona usadil reprezentanta Syndikátu V3J na chvost pole a nikam nespěchal. Po zatočení do roviny se zdálo, že za hradbou koní nebude mít místo, ale ta je v Lonchamp dostatečně dlouhá on měl čas, dostat se na ven. Nagano Gold pak dokázal výborně akcelerovat a předběhnout soupeře skoro o 2 délky. Vítězný čas 2:31,46 na nijak zvlášť měkké dráze napovídá, že přestože to tak rychlé nebylo, dokázal i tak předvést výborné zrychlení. Jeho tým s ním tedy může mít nadále odvážné plány.

VIDEO

„Nemůžu být jinak než nadšený. Ze standartního tempa z poslední pozice předvedl fantastické zrychlení. Ukázal, že je velmi dobrý, vždyť suverénně porazil koně, který loni vyhrál Gr.3,“ hodnotil výkon spokojený trenér Václav Luka.

„Tohle byla předzkouška na Prix d'Hedouville (Gr.3), kterou by měl jít za tři týdny. A v plánu je stále i Royal Ascot, kde je pro něj Hardwicke Stakes (Gr.2) na 2400 metrů pro starší. Hlavním cílem stále zůstává start ve Vítězném oblouku,“ říká o jeho plánech.

A ty si může začít směle plnit. Racing Post ho jeho výkon ocenil 109 lb jako při jeho loňském Listed vítězství a získal tak stejně jako druhý Funny Kid, který nesl o 1,5 kg více a před rokem vyhrál Gr.3 na 3100 metrů. Dojem ale udělal větší. Třeba Time Shanakill, s nímž loni prohrál na jaře i na podzim v Gr.2, tentokrát za sebou nechal o 3 délky.

(Ondřej Blahník)