Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Nagano Gold uspěl ve Velké varšavské

Nagano Gold uspěl ve Velké varšavské
Nagano Gold s Vincentem Cheminaudem vítězí ve Velké varšavské - foto: Dawid Tomiczek (eqisphoto.pl)

Nagano Gold tentokrát nezamířil do grupy, ale do největšího vrcholu polské sezóny, kde splnil roli favorita.

NAGANO GOLD je nejlepším koněm v českém tréninku. Letos málem dosáhl na vítězství v Gr.1, když jen těsným rozdílem prohrál Grand Prix de Saint-Cloud. Loni byl druhý v Hardwicke Stakes na Royal Ascotu. V posledním startu byl třetí v předzkoušce Prix de l’Arc de Triomphe, které se ale letos po zkušenosti s loňským rokem nezúčastnil. Letos se běželo ještě na měkčí dráze než loni, což by mu jistě nevyhovovalo.

Po nepovedené účasti v Grosser Preis von Europa jeho majitelé ze Syndikátu V3J rezignovali na starty v Německu, francouzská termínová listina ale již mnoho vhodných dostihů nenabízela. Svěřenec Václava Luky tedy zamířil do hlavního dostihu polské sezóny Velké varšavské, která sice nemá status black type, ale její dotace byla necelých 50.000 €.

Nagano Gold byl díky svým výkonům jasným favoritem dostihu na 2600 metrů. Nakonec to ale neměl tak jednoduché. Jeho jezdcem byl nedávný vítěz EJC Vincent Cheminaud, který si se svéhlavým Nagano Goldem poradil. Hrálo mu do karet i nastavené rychlé tempo, problém s pulováním tak odpadl, naopak na hlavní pole chvíli i ztrácel. V rovině s ním Vincent Cheminaud čekal s finišem, pak však Nagano Gold předvedl očekávané zrychlení. Dobrou koncovku ale měl i vítěz polského St Legeru Night Toronado, který mu byl silným soupeřem a rozdíl mezi nimi byl jen ½ délky. S odstupem třetí za nimi byla loňská tříletá premiantka Nemezis, která jasně porazila polského derby vítěze Night Thundera.

VÝSLEDEK

 

 

Nagano Gold by se ještě letos mohl objevit na dráze. V úvahu přichází 25. října 257.000 € dotované Gran Premio del Jockey Club na 2400 metrů v Miláně nebo ve stejný termín konaná Prix Du Conseil De Paris na 2200 metrů v pařížském Longchamp, kterou loni vyhrál Subway Dancer. V obou případech je ale pravděpodobná měkká dráha.

(Ondřej Blahník)