Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Napraví si „Defi“ pošramocenou reputaci?

Napraví si „Defi“ pošramocenou reputaci?
Defi Du Seuil v Aintree 2017

Ve vrcholu třetího dne mítinku v Cheltenhamu si jde napravit reputaci z Queen Mother Champion Chase Defi Du Seuil.

Shloer Chase na 3200 metrů měla mít původně na startu šest účastníků, nakonec se ale půjde jen ve čtyřech. Rouge Vif, který se uvedl v říjnu lehkým vítězstvím v Cheltenhamu a měl patřit mezi adepty na přední umístění, byl škrtnut dnes ráno.

Defi Du Seuil exceloval na proutěnkách ve třech letech, kdy vyhrál Triump Hurdle. Následovala však slabší sezóna, po ní se ale dokázal vrátit na steeplech, kdy vyhrál JLT Novices‘ Chase na Cheltenham Festivalu. Loni ho však Philip Hobbs nasměroval na 2 míle. V Shloer Chase porazil Politologua, v Sandownu a Ascotu výborného Un De Sceauxe. Proto nastoupil na start Queen Mother Champion Chase jako horký favorit s kurzem 1,4:1, ale tam předvedl jeden ze svých nejhorších výkonů. V závěru nebyl schopen zrychlit, poslední překážku navíc skočil špatně a jen dokončil na čtvrtém místě. Po tomhle výkonu je hodně otazníků a bude lepší počkat, jak se ukáže v nové sezóně. Pojede ho Richard Johnson, který ho už několikrát jezdil. Stájový žokej majitele J P McManuse Barry Geraghty ukončil kariéru.

Put The Kettle On připravuje Henry De Bromhead, takže běhala v Irsku, kde v minulé sezóně na steeplech prohrála jen dvakrát, když běhala již od května. Právě před rokem se poprvé představila v Cheltenhamu a v Trialu na Arkle porazila velmi dobré koně jako Al Dancer, Gateway Trump nebo Rouge Vif. Pak dostala pauzu až do Arklu, kde v roli outsiderky vyhrála před Fakir D’oudairiesem. Stále nemusela ukázat všechno a měla by být hlavní adeptkou na zaváhání Defi Du Seuila.

Riders Onthe Storm vyhrál minulou sezónu první tři starty a v Ascotu si poradil i s Cyrname. Na Cheltenham Festivalu šel Ryanair Chase, kde zpočátku skákal skoro až moc dobře, v druhé půlce však začal chybovat a na třetí překážce před cílem spadl. Měkká dráha mu vyhovuje, první seznámení s Cheltenhamem však nevyšlo a zatím se specializoval na distance 4000 metrů.

Duc Des Genievres byl loni bez momentu pátý v Ryanair Chase. 2 mílová distance mu však nedělá problém. Vždyť v roce 2019 vyhrál Arkle Trophy a také na měkké dráze. Není však moc spolehlivý.

Tip: Defi Du Seuil - Put The Kettle On - Riders Othe Storm

15:25 - STARTOVNÍ LISTINA

Tipsport: 2,1 Defi Du Seuil, 2,85 Put The Kettle On, 4 Riders Onthe Storm, 10 Duc Des Genievres

Fortuna: 2,2 Defi Du Seuil, 3 Put The Kettle On, 4,5 Riders Onthe Storm, 9 Duc Des Genievres

 

Put The Kettle On s Aidanem Colemanem po výhře v Arkle Trophy – foto: Jan Žid

(Ondřej Blahník)