Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Náš tip 12:1 vyhrál velký handicap v Cheltmenhamu

Náš tip 12:1 vyhrál velký handicap v Cheltmenhamu
Midnight Shadow s Ryanem Maniou vítězi Paddy Power Gold Cupu - foto skyspoert.com

První velký handicap sezóny v Cheltenhamu Paddy Power Gold Cup vyhrál Midnight Power, kterého Ondřej Blahník doporučil hrát v kurz 12:1.

Paddy Power Gold Cup Handicap Chase (Gd.3, 4000 m)

První velký mítink sezóny v Cheltenhamu měl druhý den vrchol v podobě tradičního Paddy Power Gold Cup Handicapu, který se běhá od roku 1960. Je prvním ze série velkých handicapů na distancích okolo 4000 metrů, které se během sezóny v Cheltenhamu běhají a na start přilákal rovnou dvacítku koní.

Loňský vítěz Coole Cody se pokusil napodobit pět dvojnásobných vítězů Fotria, Gay Tripa, Half Free, Cyfor Maltu a Bradbury Stara, jemuž se to naposledy povedlo v roce 1994. Dostih měl velmi dobře rozjetý a když padal na předposlední překážce, ještě nebyl poražený.

MIDNIGHT SHADOW už mu ale v té chvíli dýchal na záda. Cestu k výhře tak měl otevřenou, ale na poslední překážce šel do kolen a všem zatrnulo. Ryan Mania ho však zvednul a stále držel tempo. Soupeři se nebezpečně blížili, ale vítězství bylo tam. Potvrdil tak formu předešlého startu, na níž upozorňoval Ondřej Blahník ve svém TIPu. Ti, co toho využili, se mohli radovat z kurzu u Tipsportu 12:1, který pak klesl na 11:1.

 

Tím, kdo vítěze nejvíc ohrozil byl Protektorat, který se mu přiblížil na ½ délky. V dostihu nesl nejvyšší váhu na jaře vyhrál Manifesto Novices' Chase (Gd.1) v Aintree. Je vidět, že by z něho mohlo něco být. Dobře zaběhly i nové akvizice Paula Nichollse. Lalor skončil třetí a Simply The Betts také s nejvyšší váhou blízko šestý.

VÝSLEDEK