Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Nedělní Prix d´Ispahan a podzimní pařížské vyhlídky

Nedělní Prix d´Ispahan a podzimní pařížské vyhlídky
Persian King při druhém místě v Prix du Jockey Club před třetím Motamarrisem

V neděli se na závodišti v Chantilly uskuteční další v termínovce posunutý dostih nejvyšší kategorie, tentokrát na distanci 1800 metrů.

 

Prix d´Ispahan

(G1, 1800 m, 3+) – 16:25 -6. dostih

Dostih se po dvou letech konání na závodišti Longchamp vrací k zámku Chantilly, kde se naposledy běžel v roce 2017.

Letos se na startu sejde osm koní a vypadá to na souboj domácí Francie s Anglií, přičemž pět zástupců budou mít na startu hosté. Favoritem je zástupce domácí stáje trenéra Fabreho Persian King (Pierre-Charles Boudot), který se ve své kariéře umístil vždy jen na prvním nebo druhém místě. Loňský vítěz francouzských 2000 Guineas a druhý z Prix du Jockey Club se po odmlce letos vrátil dvěma triumfy na mílové distanci.

Motamarris (Aurelien Lemaitre) obsadil loni za favoritem třetí místo ve zmíněné Prix du Jockey Club a letos také zahájil sezónu vítězně. Domácí naděje pak doplní Shaman (Maxime Guyon), který po vítězném vstupu do sezóny finišoval těsně třetí na zdejším závodišti v Prix Ganay.

Z ostrovních hostů má zřejmě největší šanci čtvrtý z mílového dostihu nejvyšší kategorie z královského Ascotu Roseman (Andrea Atzeni). Vítězně vstoupil do sezóny také Century Dream (James Doyle) a zamíchat pořadím bude chtít také jediný tříletek v poli Positive (Oisin Murphy), který sice ještě nešel delší vzdálenost než míli, ale bude moci využít váhové zvýhodnění.

STARTOVNÍ LISTINA

Plánovat v letošním roce moc dopředu není vůbec jednoduché. Přesto se o to představitelé francouzského turfu pokusili a zveřejnili termíny špičkových mítinků na podzimní část sezóny. Pokud tedy bude na semaforu stále zelená, měl by se první mítink s diváky uskutečnit v Longchamp 3. 9. Tradiční Arc trialy spolu s Grand Prix de Paris mají termín 13. 9., rovinový vrchol Arc mítink pak v předem plánovaném víkendu 3. - 4. 10. Odložená překážková Grand Steeple-Chase de Paris našla svůj termín o víkendu 17. - 18. 10.

(Jiří Šnajberk)