Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Nejlepší britští poutěnkáři vstupují do sezóny

Nejlepší britští poutěnkáři vstupují do sezóny
Buveur DAir s Barry Geraghtym po vítězství v Aintree Hurdle 2017

V příštích dnech se poprvé v nové sezóně představí nejlepší proutěnkář na dlouhých tratích Paisley Park a dvojnásobný vítěz Champion Burdle Buveur D’Air.

První na řadu přijdou již zítra Ladbrokes Long Distance Hurdle na 4800 metrů, které jsou na programu úvodního dne mítinku v Newbury.

Díky svým loňským výkonům je v kurzu 1,6:1 jako jasný favorit nabízen Paisley Park. Svěřenec Emmy Lavelle je znám svým skvělým finišem. Jako nováček nijak zvlášť nezaujal, ale loni na podzim rozjel vítěznou sérii. Po dvou výhrách v handicapech si připsal Long Walk Hurdle v Ascotu, pak Cleeve Hurdle v Cheltenhamu a na samotný vrchol se dostal, když vyhrál Stayers‘ Hurdle na Cheltenham Festivalu.

Proti němu nastoupí vítězové předešlých čtyřech ročníků. Již v roce 2015 vyhrál Thislecrack. Další rok rozjel velmi slibnou kariéru ve steeplechase, kdy vyhrál King George VI Chase, ale záhy ho přibrzdilo zranění. Naposledy startoval na proutěnkách před dvěma lety právě tady, kdy absolvoval ne příliš povedený comeback a skončil pátý za vítězným Beer Goggles. Až loni se vrátil v dobré formě a v King George VI Chase bral druhé místo. Na jaře v Cheltenhamu se mu však nedařilo.

Loni tu podruhé vyhrál Unowhatimeanharry. Nejlepší sezónu měl před dvěma lety. Přestože je mu již 11 let, stále se dokáže držet ve špičce. V Cheltenhamu a Aintree se mu sice nedařilo, na mítinku v Punchestownu ale vyhrál Champion Stayers Hurdle.

V prvním sezónním startu prohrál ve Wetherby. Vítězný The Wordls End sice vyhrál s přehledem, ale nosil o 2,3 kg míň. Patřil k nadějným nováčkům, ale své ambice jak na proutěnkách, tak ve steeplechase zcela nenaplnil. Tohle může být jeho druhá šance.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Paisley Park vítězí v Stayers‘ Hurdle před Sam Spinnerem a Faugheenem

Specialistům na 2 míle jsou určené sobotní Betfair Fighting Fifth Hurdle v Newcastlu. Tady je ještě větší favorit. Dvojnásobný vítěz Champion Hudle Buveur D’Air je pro třetí výhru v tomto dostihu nabízen v kurzu 1,3:1. Svěřenec Nickyho Hendersona ale neměl po suverenitě z minulých let poslední sezónu zrovna nejšťastnější. V Christmas Hurdle ho těsně porazila stájová kolegyně Verdana Blue, Champion Hurdle kvůli pádu nedokončil a v Aintree Hurdle na 4000 metrů na měkké dráze prohrál se Supasundae. V Punchestown Champion Hurdle mu však porážku vrátil.

Největší ambice z jeho čtyř soupeřů by měl mít Silver Streak. Loni šel pomalu nahoru a v Champion Hurdle si došel pro třetí místo. Vypadá to, že ve svých šesti letech má stále progres. Minulý měsíc vyhrál lehce v Kemptonu.

Vítězně vstoupila do sezóny i Lady Button, ale bylo to jen v konkurenci klisen. Mezi nimi byla na jaře v Cheltenhamu čtvrtá v Mares‘ Hurdle.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Buveur D’Air loni vyhrál podruhé Fighting Fifth Hurdle před Samcrem

(Ondřej Blahník)