Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Night Tornado odstartuje roli plemeníka ve Střelicích

Night Tornado odstartuje roli plemeníka ve Střelicích
Night Tornado vyhrává Wielkou Warszawskou - foto Nie Tylko Galop

Výborný polský vytrvalec Night Tornado, který uspěl i na black type scéně, bude připouštět v Hřebčíně Střelice.

Hřebčín Střelice má u nás dlouhodobě suverénně nejvytíženějšího plemeníka Eagle Topa. Chovatelům ale pravidelně nabízí i druhého hřebce, kterého častěji obměňuje. Amico Fritze, který zde působil minulé dvě sezóny, letos střídá Night Tornado, který několik let vládl polským vytrvalcům, ale uspěl i na blyck type scéně ve Francii.

NIGHT TORNADO vyhrál ve dvou letech dva ze tří startů včetně Nagrody Nemana. Ve třech letech patřil od začátku ke špičce klasického ročníku. Byl třetí v polské Velké jarní, pátý v derby, vyhrál Nagrodu St Leger a ve Wielke Warszawske prohrál o půl délky s Nagano Goldem, když zbytek pole na ně ztrácel 5 délek.

V dalších dvou letech byl jednoznačně nejlepším polským vytrvalcem. Dvakrát vyhrál Wielkou Warszawskou, jednou Nagroda Prezesa Totalizatora Sportowego při derby a přidal i další výhru v St Legeru, který je v Polsku otevřen starším koním. Ve Francii se opět střetl s Nagano Goldem a byl za ním třetí v Prix du Carrousel (Listed) na 3000 metrů. Největší úspěch dosáhl, když vyhrál Prix du Grand Camp – Atlantic (Listed) na 2400 metrů. Startoval i na Turf Gala v Bratislavě, kde ho ve Velké ceně Slovenska porazil o nos český derbysta Opasan, který také dokázal uspět na Listed scéně ve Francii.

 

Night Tornado - foto Magda Hamříková

Kariéra Night Tornada v Polsku

Kariéra Night Tornada ve Francii

Otec Night Of Thunder je synem jednoho z nejlepších plemeníků Dubawiho, který připouští za 350.000 liber. Sám vyhrál dva Gr.1 dostihy 2000 Guineas a Locking Stakes, druhý byl v Queen Elizabeth II Stakes a St James’s Palace Stakes. V chovu je především producentem rychlých koní, jímž vévodí čtyřnásobná Gr.1 sprinterka Higfield Princess. Isaac Shelby byla loni druhá v Poule d'Essai des Poulains. Dokázal ale dát i delší koně. Thundering Nights vyhrála Pretty Polly Stakes (Gr.1) na 2000 metrů, Kukeracha vyhrál v Austrálii Queensland Derby (Gr.1) na 2400 metrů a třeba Thunderous po výhře v Dante Stakes běhal úspěšně grupové dostihy na super vytrvaleckých tratích.

Matka Tornadea nikdy neběhala a kromě Night Tornada dala jen jednoho potomka, který na dráze nic neukázal. Je dcerou Derby vítěze Sea The Starse, který do jejího původu přinesl vytrvalost. Její matka Girrouette totiž byla sprinterka, která vyhrála Gr.3 v Irsku a její polosourozenci, kteří se umístili v grupových dostizích, byli maximálně mílaři. V chovu dala čtvrtou z Moyglare Stud Stakes (Gr.1) Muirin, která dala Blackbearda, dvojnásobného Gr.1 vítěze ve dvou letech.

PŮVOD NIGHT TORNADA

Night Tornado zahajuje kariéru plemenného hřebce v Hřebčíně Střelice za připouštěcí popletek 23.000 korun. Pro klisny s GH nebo klasifikací 70 kg a výší nebo klisny, jejichž potomek dosáhl klasifikaci aspoň 70 kg je poplatek 20.000 Kč.

Videa Nigth Tornadových startů:

(Ondřej Blahník)