Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Northerly Wind vyhrál Grande Steeplechase v Miláně

Northerly Wind vyhrál Grande Steeplechase v Miláně
Nortehrly Wind s Janem Faltejskem stíhají vedoucího Lamuma ve Zlatém poháru - foto: Zenon Kisza (fotokisza.com)

Vítěz Zlatého poháru Northerly Wind si připsal další velký triumf na italské půdě získal letos již třetí vítězství.

Premio Grande Steeple Chase di Milano na 5000 metrů o 65.000 € byla jedním ze dvou vrcholů sobotního mítinku v Miláně. Favoritem byl vítěz Zlatého poháru 2019 NORTHERLY WIND, který se dokonale zabydlel na italské scéně. Letos tam vyhrál dva dostihy a v Gran Premio Merano byl největším soupeřem obhájce L’Estrana. Ani tady nezaváhal a pod stálým jezdcem Janem Faltejskem si připsal další triumf.

Další místa si rozdělila stájová dvojice Josefa Váni mladšího. Lepší byl v dostihu aktivnější Notti Magiche s Janem Kratochvílem před útočícím Capivarim s Josefem Bartošem. Dobře se držela i vítězka Wielke Wroclawske a polského Crystal Cupu Cosmic Magic, která skončila čtvrtá.

 

 

Premio Gran Corsa Siepi di Milano na 4000 metrů o 60.000 € si připsal svěřenec Zdeňka Seménky SKINS ROCK s Pavlem Složilem. Třetí ze Zlatého poháru a druhý ze Stříbrné trofeje potvrdil svoje kvality. Distance 4000 metrů a delší mu vyhovují víc než 2 míle, na nichž dosud v Itálii startoval.

Druhý byl domácí Namoum před Beau Saonoisem s Josefem Bartošem, který byl v minulém startu druhý v Gran Corsa Siepi di Merano. Na poslední překážce spadnul Laldann s Janem Faltejskem, který dostih odvodil, v cíli by mu ale zřejmě patřilo čtvrté místo.

 

(Ondřej Blahník)