Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

O víkendu proběhne odložená Grand Steeple-Chase de Paris

O víkendu proběhne odložená Grand Steeple-Chase de Paris
Auteuil - foto: Jiří Šnajberk

Z původního květnového termínu se přesunuly dva hlavní dostihy na tento víkend a staly se tak součástí dvoudenního mítinku na závodišti v Auteuil.

V sobotu je na pořadu celkem sedm dostihů a tím hlavním je Grande Course de Haies d´Auteuil (5100 m, 5+). Největší hvězdou nad nízkými překážkami ve Francii je v současné době již osmkrát v řadě neporažená pětiletá L´Autonomie v sedle se svým stálým jezdcem Angelo Zulianim. Svěřenkyně letos velmi úspěšného trenéra Nicoleho kralovala loni čtyřletému ročníku a v letošním roce navázala sérií čtyř triumfů, takže do dostihu nastoupí jako desetinová favoritka.

Trenér Francois Nicole většinou do důležitých dostihů posílá více svých koní a tak i jeho další svěřenec Porto Pollo (Bertrand Lestrade) má šanci na dobré umístění. Právě při posledním měření sil na zdejší dráze doběhl druhý za nynější favoritkou a v červenci ovládl Prix la Barka. V tomto dostihu startovali i další účastníci dnešního vrcholu Paul´s Saga (Kevin Nabet) a Galop Marin (Morgan Regairaz).

Sobotní dostih se tentokrát musí obejít bez obvyklé účasti koní irského trenéra Mullinse, ale na startovní listině jsou alespoň angličtí účastníci. Trenér Pipe pošle do dostihu Ramses De Teillee (Tom Scudamore), který se naposledy představil v rámci jarního festivalu v Cheltenhamu. Agrapart (James Reveley) se již představil v září na dráze v Compiegne, kde ale finišoval až osmý a k favoritům nebude patřit ani zde.

Verdikt: Porážka favoritky L´AUTONOMIE by byla velkým překvapením a nabízí se i doběh 1-2 se stájovým kolegou Porto Pollo. Pro dobré umístění vysílá přes kanál svého svěřence Ramses De Teillee určitě i trenér Pipe.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipsport: 1,5 L'Autonomie, 6,5 The Worlds End, 8,5 Porto Pollo, 12 Ramses De Teillee, 15 Galop Marin, 27 Agrapart, Corazones, Paul's Saga, 35 El Gringo, Byzance Du Berlai, 80 Clondaw Cian

Fortuna: 1,45 L'Autonomie, 5 The Worlds End, 9 Porto Pollo, 13 Ramses De Teillee, 17 Galop Marin, 30 Corazones, 35 Agrapart, 40 Paul's Saga, El Gringo, 50 Byzance Du Berlai, 90 Clondaw Cian

 

Vrcholem dvoudenního mítinku je samozřejmě nedělní Grand Steeple-Chase de Paris (6000 metrů, 5+) se startem v 16.25 hod. Tento dostih se musí obejít bez zahraniční účasti, takže se na startu objeví celkem jedenáct koní z domácí špičky. Loňský vítěz Carriacou (Jonathan Plouganou) bude určitě patřit k favoritům i letos, i když v sezóně ještě nevyhrál a musel se spokojit se sérií třetích míst.

Další favority stejného spolumajitele vysílá dostihu i trenér Nicole. Jezdecká jednička stáje Angelo Zuliani bude v sedle pětiletého Figuero, který se prosadil i při svém posledním startu na zdejším závodišti v Prix Ingre.

Vysokou výkonnost si dlouhodobě drží již devítiletý Bipolaire (Gaetan Masure), který zde ovládl loňský podzimní vrchol, ale letos mu vítězství také chybí. K dalším spolehlivým steeplerům patří osmiletý Roi Mage (Nicolas Gauffenic), který se letos úspěšně prezentoval na dráze v Compiegne a v loňském ročníku tohoto dostihu finišoval třetí.

Z nastupující generace se pokusí promluvit do pořadí pětiletý Feu Follet (Baptiste le Clerc), který ale dosud na delší distanci neběhal.

Verdikt: Obhájce Carriacou bude určitě dobře připraven, ale v letošní sezóně i vzhledem k poslednímu startu má největší důvěru FIGUERO. Ze spolehlivých steeplerů střední generace by si mohl na své vítězství z tohoto dostihu v roce 2018 vzpomenout On The Go se zkušeným Jamesem Reveleyem v sedle.

STARTOVNÍ LISTINA

Přímý přenos na France Galop Live po bezplatném přihlášení

(Jiří Šnajberk)